آموزش اضافه کردن دامنه در Virtualmin

آموزش اضافه کردن دامنه در Virtualmin

در آموزش های هاستینگ به معرفی کنترل پنل رایگان و متن باز  virtualmin پرداخته شده است . این کنترل پنل قدرتمند از محیط دوستانه و به اصطلاح user friendly برخوردار نیست و اکثر کاربران در ابتدای کار با virtualmin با مشکلاتی مواجه میشوند . به همین دلیل از امروز آموزش هایی مربوط به این کنترل پنل هاستینگ در سایت قرار میدهیم .

آموزش اضافه کردن دامنه در Virtualmin

آموزش اضافه کردن دامنه در Virtualmin

اولین آموزش کنترل پنل هاستینگ ویرتوال مین / ویرچوال مین مربوط به آموزش اضافه کردن دامنه جدید در سرور است . در واقع قصد آموزش addon domin در virtualmin را داریم :

با یوزر root وارد پنل virtualmin خود شوید :

۰۰٫۰۰٫۰۰٫۰۰:۱۰۰۰۰

حالا از قسمت منوی سمت چپ (بالا) روی گزینه virtualmin کلیک کرده روی منوی (لینک) Create Virtual Server کلیک کنید . در قسمت Domain name نام دامنه مورد نظر و در قسمت Administration password کلمه عبور هاست مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه Create Server کلیک کنید . توجه داشته باشید که یوزر و کلمه عبوری که انتخاب میکنید علاوه بر هاست ساخته شده ، روی دیتابیس و اکانت FTP هم دسترسی خواهد کرد .

در صورت نیاز به اعمال تغییرات بعدی در هاست ساخته شده (هر هاست یا یوزر در virtualmin با عنوان یک Virtual Server شناخته میشود) از ستون سمت چپ (بالا) نام Virtual Server مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی منوی (لینک) Edit Virtual Server کلیک کنید . توجه داشته باشید که در صورت تغییر رمز حتما باید تغییرات را در فایل کانفیگ اسکریپت مورد نظر نیز اعمال کنید . در غیر این صورت با خطای عدم برقراری ارتباط با دیتابیس مواجه خواهید شد .

درخواست های کانفیگ سرور های مبتنی بر کنترل پنل رایگان virtualmin را برای ما تیکت کنید . این کنترل پنل بهترین انتخاب ممکن برای تک سایت ها یا وب سایت های شخصی است و تمام نیاز های مدیر سرور را پاسخگو می باشد .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *