آموزش ریستارت و ریست کردن سرور مجازی لینوکس

ممکن است به دلایلی نیاز به ریست کردن و ریستارت کردن سیستم عامل لینوکس در سرور مجازی یا سرور اختصاصی خود شوید . در صورت داشتن دسترسی کنسول یا Vmware این کا ر به آسانی و از طریق برنامه vmware vsphere client امکان پذیر است . اگر فروشنده سرور مجازی به شما دسترسی vmware vsphere client را نداده است راه دیگری که برای reboot کردن سیستم عامل لینوکس سرور مجازی وجود دارد استفاده از امکانات یوزر ادمین کنترل پنل وب هاستینگ سرور مجازی شما است . اغلب کنترل پنل های وب هاستینگ تحت لینوکس امکان ریست کردن و ریبوت کردن سرور مجازی را به شما میدهند .

ریستارت کردن لینوکس

راه اندازی مجدد و ریست کردن سرور مجازی لینوکس

روش بعدی ریست کردن سرور مجازی لینوکس استفاده از فرمان های ssh لینوکس است . پس از اتصال به سرور مجازی از طریق ssh با نوشتن فرمان reboot و فشار دادن دکمه Enter سیستم عامل لینوکس سرور مجازی شما ریستارت میشود . توجه داشته بشید که ریست کردن و ریبوت کردن لینوکس در سرور مجازی ، فقط در مواقع ضروری و معمولا غیر فعال و دان شدن سرویس های لینوکس توصیه میشود . خیلی از وب مستران تصور میکنند بعد از هر بار آپدیت و به روز رسانی لینوکس ، باید حتما سیستم عامل و سرور مجازی را ریستارت کنند (تصوری غلط که در اثر مقایسه لینوکس با ویندوز ایجاد شده است) که این امر اشتباه و غیر ضروری است

موفق باشید

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

3 thoughts on “آموزش ریستارت و ریست کردن سرور مجازی لینوکس

 1. alii

  سلام خسته نباشید
  سرور ریسیت کردم دیگه نمیتونم با پوتی به ssh متصل بشم
  سرور الان کار نمیکنه چ کار کنم؟
  با تشکر

  Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   لینوکس مثل هر سیستم عامل دیگری میتونه خراب بشه یا با تنظیمات اشتباه دیگه بالا نیاد! باید قبل از ریست کردن سرور از سالم بودن همه چیز اطمینان حاصل کنید. میتونه از بوت لودر، تنظیمات مربوط به استارت آپ لینوکس، تنظیمات فایروال و Iptables و بسته بودن پورت ها و ۱۰ ها و ۱۰۰ ها دلیل دیگر باشه که بدون بررسی تخصصی سرور امکان پذیر نیست.

   سوالاتتون رو در انجمن وب هاستینگ کامپایلر بپرسید تا پاسخ کامل تری دریافت کنید.

   http://forum.compiler.ir/

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *