آموزش نصب وب سرور Nginx در دایرکت ادمین

کنترل پنل وب هاستینگ دایرکت ادمین محبوب ترین پنل هاستینگ  تحت لینوکس بین ایرانیان و به خصوص مدیران سرور مجازی و سرور اختصاصی شخصی محسوب میشود . نصب وب سرور Nginx در دایرکت ادمین یکی از امکانات نسبتا جدیدی است که توسط CB2 یا همان custombuild معروف دایرکت ادمین نسخه ۲ به کاربران دایرکت ادمین ارائه شده است . قبل از هر چیز در توجه داشته باشید که CB2 هنوز نسخه بتا محسوب میشود و استفاده از آن فقط به حرفه ای ها توصیه میگردد .

آموزش نصب وب سرور Nginx در دایرکت ادمین

آموزش نصب وب سرور Nginx در دایرکت ادمین

برای نصب Nginx روی دایرکت ادمین به عنوان وب سرور اصلی (و حذف کامل آپاچی از دایرکت ادمین) کار سختی در پیش ندارید …. قبل از هر چیز باید آخرین نسخه custombuild را از وب سایت دایرکت ادمین دانلود کنید . برای نصب cb2 روی دایرکت ادمین طبق این آموزش عمل کنید :

http://compiler.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B5%D8%A8-custombuild-2-0-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%D9%86/

آموزش نصب وب سرور Nginx در دایرکت ادمین

بعد از اکسترکت کردن و باز کردن بسته فشرده شده custombuild 2.0 قبل از هر چیز دستور زیر را  اجرا کنید :

./build update

بعد از اتمام مراحل آپدیت و به روز رسانی پکیجا ها فایل options.conf را ویرایش کنید :

vi options.conf

نوع هندلر php حتما باید php-fpm باشد و در غیر این صورت custombuild 2.0 در دایرکت ادمین اقدام به کامپایل مجدد وب سرور و PHP نخواهد کرد . در صورتی که نیاز به استفاده از وب سرور Nginx ٔ در دایرکت ادمین با انواع دیگر php handlres دارید باید دستی اقدام به کامپایل و نصب آن کنید .

بعد از تغییر هندلر PHP به php-fpm حالا میبایست نوع وب سرور را از apache به nginx تغییر دهید و فایل options.conf را ذخیره کنید . حالا مجددا دستور ./build update را اجرا کنید .

همه چیز آماده نصب وب سرور nginx تحت هندلر php-fpm می باشد . کافی است تا دستور زیر را اجرا کنید و صبر کنید تا همه سرویس ها و برنامه ها توسط custombuild 2  در دایرکت ادمین کامپایل و نصب شوند .

./build all d

بعد از تغییر وب سرور apache به nginx در دایرکت ادمین ، تمام فایل های .htaccess و رول های آپاچی از کار خواهند افتاد . بنا بر این 

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *