آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

در مطالب گذشته نحوه کار  همزمان varnish و nginx به عنوان reverse proxy و سرو راه وب سرور آپاچی آموزش داده شد . اگر ازچگونگی عملکرد انجین اکس و ورنیش کش سر راه وب سرور آگاهی ندارید قبل از خواندن این مقاله ابتدا لینک زیر را مطالعه کنید :

عملکرد پلاگین های NGINX و VARNISH سر راه آپاچی

امروز قصد داریم به آموزش نصب یکی از پلاگین های معروف reverse proxy مخصوص cPanel با نام ApacheBosster که از varnish cache و nginx سر راه آپاچی استفاده میکند بپردازیم .

آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

وب سایت رسمی ApacheBooster اخیرا یک ورژن جدید از این پلاگین را منتشر کرده است که سازگاری بسیار بالایی با cPanel دارد و بعد از تست هایی که کردیم بسیار بهتر از پلاگین های cPnginx و Nginxcp عمل میکند .

آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

برای نصب پلاگین apachebooster روی سرور های CentOS مبتنی بر cPanel مطابق آموزش زیرعمل کنید :

آپگرید ورژن apachebooster به آخرین ورژن پایدار

wget http://prajith.in/downloads/updateapachebooster

sh updateapachebooster

نصب آخرین ورژن پلاگین apachebooster روی سرور های cPanel

wget http://prajith.in/downloads/apachebooster.tar.gz

tar -zxf apachebooster.tar.gz

cd apachebooster

sh install.sh

نصب پلاگین ApacheBooster ممکن است دقایقی به طول بیانجامد . اگر اینترنت شما سریع نیست یا احتمال قطعی SSH در حین عملیات نصب پلاگین وجود دارد به هیچ عنوان فایل bash مربوط به نصب این پلاگین را اجرا نکنید . بهترین و امن ترین حالت ممکن نصب پلاگین ApacheBooster ازداخل یک سرور مجازی ویندوز به صورت ریموت است . حتما به هشدار ها و آلارم های اینستالر توجه کنید .

بعد از نصب پلاگین apachebooster نیاز به انجام کار خاصی نیست و این پلاگین بدون ایجاد تغییرات در فایل ها کانفیگ varnish و nginx نیز به خوبی کار میکند . اگر به امور کانفیگ سرور تسلط دارید ، میتوانید از داخل پنل WHM وارد پنل مدیریت پلاگین آپاچی بوستر شوید و بر اساس سخت افزار سرور ، ترافیک وب سایت ها و سایر موارد اقدام به بهینه سازی و Tune کردن وارنیش و انجین اکس کنید .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

One thought on “آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *