آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

در مطالب گذشته نحوه کار  همزمان varnish و nginx به عنوان reverse proxy و سرو راه وب سرور آپاچی آموزش داده شد . اگر ازچگونگی عملکرد انجین اکس و ورنیش کش سر راه وب سرور آگاهی ندارید قبل از خواندن این مقاله ابتدا لینک زیر را مطالعه کنید :

عملکرد پلاگین های NGINX و VARNISH سر راه آپاچی

امروز قصد داریم به آموزش نصب یکی از پلاگین های معروف reverse proxy مخصوص cPanel با نام ApacheBosster که از varnish cache و nginx سر راه آپاچی استفاده میکند بپردازیم .

آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

وب سایت رسمی ApacheBooster اخیرا یک ورژن جدید از این پلاگین را منتشر کرده است که سازگاری بسیار بالایی با cPanel دارد و بعد از تست هایی که کردیم بسیار بهتر از پلاگین های cPnginx و Nginxcp عمل میکند .

آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

برای نصب پلاگین apachebooster روی سرور های CentOS مبتنی بر cPanel مطابق آموزش زیرعمل کنید :

آپگرید ورژن apachebooster به آخرین ورژن پایدار

wget http://prajith.in/downloads/updateapachebooster

sh updateapachebooster

نصب آخرین ورژن پلاگین apachebooster روی سرور های cPanel

wget http://prajith.in/downloads/apachebooster.tar.gz

tar -zxf apachebooster.tar.gz

cd apachebooster

sh install.sh

نصب پلاگین ApacheBooster ممکن است دقایقی به طول بیانجامد . اگر اینترنت شما سریع نیست یا احتمال قطعی SSH در حین عملیات نصب پلاگین وجود دارد به هیچ عنوان فایل bash مربوط به نصب این پلاگین را اجرا نکنید . بهترین و امن ترین حالت ممکن نصب پلاگین ApacheBooster ازداخل یک سرور مجازی ویندوز به صورت ریموت است . حتما به هشدار ها و آلارم های اینستالر توجه کنید .

بعد از نصب پلاگین apachebooster نیاز به انجام کار خاصی نیست و این پلاگین بدون ایجاد تغییرات در فایل ها کانفیگ varnish و nginx نیز به خوبی کار میکند . اگر به امور کانفیگ سرور تسلط دارید ، میتوانید از داخل پنل WHM وارد پنل مدیریت پلاگین آپاچی بوستر شوید و بر اساس سخت افزار سرور ، ترافیک وب سایت ها و سایر موارد اقدام به بهینه سازی و Tune کردن وارنیش و انجین اکس کنید .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

One thought on “آموزش نصب پلاگین apachebooster در سی پنل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *