به روز کردن و آپدیت کردن لینوکس در سرور مجازی

یکی از مواردی که خریداران سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس باید توجه ویژه و خاصی به آن داشته باشند ، به روز بودن و آپدیت بودن همیشگی پکیج ها و نرم افزار های نصب شده بر روی لینوکس و سرور مجازی است . سیستم عامل لینوکس ، به دلیل متن باز بودن و اوپن سورس بودن ، مدام توسط توسعه دهندگان مختلف این سیستم عامل در سرتاسر دنیا در حال به روز رسانی است . باگ های کشف شده در چندین ساعت پچ شده و در دسترس کلیه استفاده کنندگان از سیستم عاملی لینوکس قرار میگیرد . تنها کاری که شما نیاز به انجام آن دارید ، اجرای چند فرمان ساده در محیط ssh لینوکس است . در صورتی که فروشنده سرور مجازی ، دسترسی root یا ssh را به شما نداده است ، تیکت بزنید و در درخواست یوزر root و پسوورد آن را ارسال کنید و یا از ساپورت سرور مجازی خود بخواهید سیستم عامل لینوکس سرور مجازی شما را به روز و آپدیت نماید . توصیه ما به شما انجام این عمل توسط خودتان است چرا که اولا داشتن حد اقل دانش لینوکس برای استفاده کنندگان از سرور مجازی الزامیست و در ثانی به روز کردن پکیج های لینوکس بسیار ساده تر از آن است که نیازی به درخواست و تیکت پشتیبانی داشته باشید .

به روز کردن لینوکس

آپدیت کردن و به روز رسانی لینوکس در سرور مجازی

آپدیت کردن و به روز کردن سیستم عاملی لینوکس توزیع CentOS و Redhat و Fedora

کافی است تا با کمک برنامه putty و داشتن یوزر root در محیط ssh فرمان زیر را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید :

 yum update

سیستم عاملی لینوکس CentOS یا Fedora یا Redhat شما با اجرای فرمان فوق ابتدا شروع به چک کردن و سپس آپدیت کردن کلیه پکیج های لینوکس خواهد کرد

آپدیت کردن و به روز کردن سیستم عاملی لینوکس توزیع Debian و Ubuntu

اگر از سیستم عاملی لینوکس نسخه دبیان بر روی سرور مجازی خود استفاده میکنید ، کافی است تا برای به روز رسانی لینوکس دبیان یا اوبونتو فرمان زیر را در محیط ssh لینوکس دبیان وارد کرده و سپس کلید Enter را فشار دهید :

apt-get update

یا

sudo apt-get update

پس از اجرای فرمان فوق ، پکیج های دبیان و اوبونتو شروع به آپدیت شدن و به روز رسانی میکند .

همان طور که مشاهده کردید ، به روز کردن لینوکس در سرور مجازی کار بسیار ساده و پیش افتاده ای است که نیازی به ارسال تیکت پشتیبانی به ساپورت فروشنده سرور مجازی نخواهد داشت . اگر امنیت در سرور مجازی ، برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، پیشنهاد میکنیم که عمل به روز رسانی سیستم عاملی لینوکس را به صورت روزانه انجام دهید.در صورتی که پکیج جدیدی نیاز به به روز رسانی داشته باشید سیستم عامل لینوکس به صورت خودکار و اتوماتیک آخرین ورژن پکیج مورد نظر را دانلود کرده و نصب می نماید .

موفق باشید

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *