ابزارهای ایجاد یک صفحه وب

ابزارهای ایجاد یک صفحه وب

شما برای ایجاد یک وب سایت خوب همه چیز در اختیار دارید . تمام کامپیوترها برای نوشتن کد HTML و CSS ، مشاهده صفحات ایجاد شده و ویرایش تصاویر دارای برخی از ابزارهای ضروری هستند. در اینجا علاوه بر معرفی این ابزارها ، درباره ویرایشگر های  HTML و ویژگی هایی که آنها را از یک ویرایشگر متن معمولی متفاوت می سازد توضیحاتی خواهیم داد.

 استفاده از ویرایشگر ها :

برای نوشتن فایل HTML، اول از همه به یک ویرایشگر نیاز دارید . ویرایشگر نرم افزاری است که در ایجاد و اصلاح کد HTML به شما کمک می کند. یک فایل HTML استاندارد، باید با فرمت [. HTML] ذخیره شده باشد که برای ایجاد آنها، با توجه به سیستم عامل تان چند گزینه در اختیار دارید. ویرایشگرها را به دو دسته تقسیم میکنیم:

  • ویرایشگر متن ساده
  • ویرایشگر HTML
ابزارهای ایجاد یک صفحه وب

ابزارهای ایجاد یک صفحه وب

ویرایشگر متن ساده :

اگر می خواهید برای ایجاد سند HTML ، نرم افزاری دریافت و نصب نکنید ، می توانید در ویندوز از notepad و در مکینتاش از textedit استفاده کنید . توجه کنید که این ویرایشگرها هیچ ویژگی نشانه گذاری خاصی ندارند اما برای یادگیری HTML بسیار مناسب می باشند .

ویرایشگر HTML :

اکثر توسعه دهندگان وب حرفه ای(نه همه آنها)  از یک ویرایشگر HTML برای ایجاد وب سایت خود استفاده میکنند. چراکه یک ویرایشگر HTML خوب می تواند بهره وری را به طور فوق العاده ای افزایش دهد.

ویرایشگر HTML، نرم افزارهایی هستند که کارهایی مانند تکمیل خودکار کدها ، ساخت کامپوننت در HTML ، استفاده از پیش نمایشگر ها و بسیاری از چیزهای دیگری که ممکن است برای شما مفید و سازنده باشد را انجام میدهند. اگر شما در حال حاضر یک ویرایشگر متن قوی مانند  Adobe Dreamweaver، Microsoft Expression Web داشته باشید، آنها به راحتی فایل های HTML را برای شما بارگذاری میکنند .

مانند هر نرم افزاری ، ویرایشگرهای  HTML مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند. با این حال، ویژگی های مشترکی در اکثر ویرایشگرهای HTML وجود دارد. در اینجا به برخی از این ویژگی ها  اشاره خواهیم کرد:

  • تکمیل خودکار HTML و CSS “تکمیل کد” : به موجب این قابلیت هنگامی یک تگ باز HTML شناسایی میشود این ویژگی به طور خودکار تگ پایان را درج خواهد کرد ، برای خاصیت ها علامت نقل قول اضافه میکند و … .
  • مرجع کاراکترهای موجود: مرجع کاراکترها شما را قادر خواهد ساخت که از کاراکترهایی استفاده کنید که توسط اینکدینگ کاراکترهای سند یا صفحه کلید شما پشتیبانی نمی شود. داشتن این قابلیت به شما اجازه می دهد که این کاراکترهای HTML را با یک کلیک ماوس در سند خود قرار دهید . برای مثال، برای نوشتن نماد کپی رایت© و یا نماد آرم تجاری™
  • قابلیت جستجو و جایگزینی: برخی از ویرایشگرهای HTML به نوعی دارای قابلیت جستجو و جایگزینی هستند . بهترین ویرایشگرها ممکن است از ویژگی های پیشرفته تری ، از جمله جستجو در یک پروژه ی وبسایت کامل و جستجوی فایل های خاص (به عنوان مثال، جستجوی فایل های با فرمت HTML) برخوردار باشند.
  • تقسیم صفحه نمایش : شما می توانید صفحه نمایش را به گونه ای تنظیم کنید که نیمی از صفحه ، کدها را به نمایش بگذارد و نیمی دیگر پیش نمایشی از سند  HTMLارائه دهد .

این موارد تنها برخی از ویژگی های بیشماری است که به احتمال زیاد در هنگام جستجوی یک ویرایشگر HTML با آن روبرو خواهید شد. برخی از ویژگی های واقعا می توانند کار شما را ساده کنند.

اگر شما قصد دارید از ویرایشگر، برای نوشتن کد هایی غیر از HTML و CSS استفاده کنید باید به دنبال ویرایشگرهای HTML با ویژگی های خاص تری باشید ، چرا که بسیاری از ویرایشگرها از زبان های برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت، php و … پشتیبانی نمی کنند.

تفاوت ویرایشگر HTML و ویرایشگر متنی ساده

تفاوت اصلی بین یک ویرایشگر HTML و یک ویرایشگر متن ساده ، این است که ویرایشگر HTML برای ایجاد سریعتر و بهتر صفحات وب از قابلیت های بیشتری برخوردار است.

شما می توانید با استفاده از یک ویرایشگر متن نیز، کد HTML بنویسید اما یک ویرایشگر HTML کار شما را راحتر خواهد کرد . به عنوان مثال، یک ویرایشگر HTML بعد از شناسایی یک تگ باز HTML ، به طور خودکار برچسب پایانی را برای شما قرار میدهد ، در نتیجه باعث خواهد شد زمان کمتری را به تایپ کردن اختصاص دهید .

بعضی از ویرایشگر های HTML یک ویرایشگر WYSIWYG هستند، که به شما این امکان را می دهند که با حالت WYSIWYG کدهای خود را ویرایش کنید . WYSIWYG مخفف “What You See Is What You Get” به معنی دریافت عین مشاهده می باشد . هنگامی که یک ویرایشگر HTML در حالت WYSIWYG قرار دارد ، صفحه HTML درست همانند صفحات ارائه شده در یک مرورگر وب مشاهده خواهند شد با این تفاوت که، توسعه دهندگان وب، می توانند صفحه را در همان زمان ویرایش کنند. بیشتر ویرایشگرهای WYSIWYG اجازه می دهند که عناصر صفحه، با کلیک کردن و کشیدن آنها به قسمت های دیگر صفحه حرکت کنند .

 نکته مهم : بهتر است در ابتدای کار استفاده از ویرایشگرهای HTML را فراموش کنید چراکه آنها در یادگیری کدنویسی وب سایت هیچ کمکی به شما نخواهند کرد. شما برای یادگیری HTML به یک ویرایشگر متن ساده نیاز دارید. در ویندوز از برنامه Notepad ، در لینوکس از Pico و در مکینتاش از TextEdit میتوانید استفاده کنید . اما اگر تصمیم گرفته اید که از نرم افزار تخصصی ویرایش کد استفاده کنید ، توصیه می کنیم نرم افزاری را انتخاب کنید که بتوانید کد ها را به صورت دستی وارد کنید چون تکرار در نوشتن کدها باعث یادگیری بیشتر شما خواهد شد  .

 استفاده از مرورگر :

ابزارهای ایجاد یک صفحه وب

ابزارهای ایجاد یک صفحه وب

 

شما به یک مرورگر اینترنتی هم نیاز دارید . مهم نیست که از کدام مرورگر استفاده می کنید. اما بهتر است هر یک از مرورگر های محبوب، بر روی سیستم نصب شده باشد تا بررسی کنید که سایت شما در هر مرورگر چگونه به نظر می رسد و مطمئن شوید که در آن به درستی کار می کند. احتمالا مجبور خواهید شد یکی از مرورگر ها را به عنوان مرورگر اصلی خود انتخاب کنید.

 یک مرورگر و Notepad (و یا یک ویرایشگر متن ساده) مهمترین چیز هایی هستند که شما برای یادگیری HTML و ایجاد وب سایت به آن نیاز دارید . اما برای استفاده از تصاویر یک ویرایشگر تصویر هم باید داشته باشید.

 استفاده از ویرایشگر تصویر :

 اکثر مردم یک ویرایشگر تصویر حرفه ای در اختیار ندارند . Microsoft Paint ، می تواند تا حد کمی این نیاز را برطرف کند . اما بهترین راه، استفاده از نرم افزارهای قدرتمندی مانند فتوشاپ و یا GIMP  ( یک ویرایشگر تصویر رایگان شبیه فتوشاپ) است.

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *