ارور در دایرکت ادمین Domain Already Exists

اگر در هنگام کار با کنترل پنل دایرکت ادمین بر روی سیستم عامل لینوکس در سرور مجازی یا سرور اختصاصی و در هنگام اد کردن و اضافه کردن دامین و دامنه جدید با پیغام خطای Domain Already Exists مواجه میشوید به این معنی است که دامنه در حال حاضر بر روی سیستم موجود است . این دامنه ممکن است قبلا توسط شما از کنترل پنل دایرکت ادمین حذف شده باشد ولی هنوز تنظیمات DNS دی ان اس یا وب سرور آپاچی مربوط به این دامنه همچنان موجود باشد .

مشکل وجود دامنه در دایرکت ادمین

ارور وجود دامنه در دایرکت ادمین

کنترل پنل دایرکت ادمین قبل از اضافه کردن دامنه مورد نظر شما ابتدا فایل named.conf را چک می کند تا ببینید که آیا این دامنه در حال حاضر بر روی سیستم موجود می باشد یا خیر . این فایل معمولا در مسیر زیر در سرور مجاز و اختصاص لینوکس قرار میگیرد :

 etc/named.conf/

برای حل این مشکل در دایرکت ادمین ، باید با ویراش فایل named.conf رکورد های مربوط به این دامنه را حذف کنید و پس از ذخیره فایل ، سرویس آپاچی را ریستارت کنید . برای باز کردن و ویرایش فایل با اجرای دستور vi /etc/named.conf فایل را باز کرده و پس از حذف رکورد های مربوط به دامنه مورد نظر با دستور :wq تغییرات را در فایل ذخیره کنید و سپس با دستور service httpd restart سرویس وب سرور آپاچی را ریستارت کنید

راه ساده تری نیز برای حل این مشکل وجود دارد . در قسمت ادمین دایرکت ادمین متیوانید از بخش مدیریت DNS. یا DNS Management رکورد های دی ان اس مربوط به دامنه مورد نظر را حذف کنید

در صورتی که راه حل اول را برای حل مشکل انتخاب نموده اید قبل از ایجاد تغییرات در فایل مذکور ، ابتدا از محتوات داخل آن نسخه پشتیبان تهیه کنید . مشکل دایرکت ادمین سرور مجازی شما بر طرف شد!!!

موفق باشید

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *