افزونه سئو Drupal Yoast SEO – از وردپرس تا دروپال

افزونه سئو وردپرس با نام Yoast SEO for WordPress نیازی به معرفی ندارد، این افزونه سئو قدرتمند، با توجه به تعداد بسیار بالای وب سایت های مبتنی بر وردپرس در جهان،  تحولی بزرگ در دنیای وب و اینترنت پدید آورد و به نوعی سبب افزایش کیفیت محتوای وب شد. برای اون دسته اندکی که راجع به پلاگین سئو Yoast اطلاعاتی ندارند خواندن مقاله زیر توصیه میشود :

پلاگین سئو وردپرس WordPress SEO by Yoast

در گذشته مقالات آموزشی بسیاری در رابطه با نحوه بهینه سازی و بهبود سئو در وردپرس منتشر کردیم که آموزش سئو سازی وردپرس به کمک افزونه سئو Yoast SEO یکی از معروف ترین آن ها بود و از لینک زیر قابل دسترس است :

آموزش تنظیمات پلاگین سئو وردپرس Yoast SEO for WordPress

افزونه سئو Yoast SEO از وردپرس تا دروپال

افزونه سئو Yoast SEO از وردپرس تا دروپال

افزونه سئو Yoast SEO از وردپرس تا دروپال

و اما افزونه سئو یوست Yoast SEO و سیستم مدیریت محتوا Drupal . گویا سیاست کاری Yoast به نحوی تغییر کرده است که از تمرکز محض بر روی وردپرس فاصله گرفته و در حال توسعه افزونه های مربوط به سایر سیستم های مدیریت محتوا از جمله دروپال میباشد. این موضوع یک زنگ خطر بزرگ برای وردپرس است که به سختی میتوان آن را یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS نامید. همواره یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب وردپرس در مقایسه با سیستم مدیریت محتوای قدرتمند دروپال ، برتری مطلق وردپرس از نظر سئو و رنکینگ در گوگل بود. ولی گویا برنامه نویسان و تولید کنندگان نرم افزار های تحت وب Yoast قصد تغییر این موازنه را دارند!

افزونه سئو دروپال Yoast SEO for Drupal

همانطور که از عنوان مطلب هم پیدا بود، مقصود معرفی پلاگین جدید Yoast این بار برای بهبود سئو در دروپال می باشد. Drupal از نظر امکانات مدیریت CMS یکی از قوی ترین ها در نوع خود محسوب میشوند و امکان طراحی سایت های بسیار سنگین و حرفه ای را به طراح میدهد. در واقع دروپال بیش از آنکه یک CMS باشد،  یک Framework محسوب میشود ، از این رو مقایسه قدرت Drupal با WordPress در وادی طراحی سایت خنده دار و بیشتر شبیه به یک شوخی بامزه است! تصور کنید که افزونه سئو Drupal Yoast تنها ایراد وارده به Drupal یعنی وضعیت غیر قابل قبول سئو را نیز بر طرف کند ، در این صورت Drupal از هر نظر نسبت به جوملا و وردپرس برتری خواهد داشت.

پنل مدیریت افزونه سئو دروپال Yoast SEO for Drupal

پنل مدیریت افزونه سئو دروپال Yoast SEO for Drupal

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید، محیط ولیدیتور افزونه سئو دروپال محصول Yoast کاملا مشابه نسخه تحت وردپرس آن است و اگر کاربر این افزونه در وردپرس بوده اید، اساسا تغییر خاص یا قابل ملاحظه ای مشاهده نخواهید کرد. هر چند هنوز برای مشاهده نتیجه کار و عملکرد Drupal SEO Plugin کمی زود است ولی با توجه به اینکه اصول سئو در سطح کلان مشخص است و محدود به CMS نیست، و با در نظر گرفتن تسلط Yoast بر مفهوم سئو و شناخت آن از گوگل و الگوریتم های پیشرفته و در نهایت با علم به تجربه موفق این پلاگین و سابقه درخشانش در نسخه مربوط به وردرپس میتوان از همین حالا تاثیر آن را بر وضعیت سئو سایت های مبتنی بر Drupal حدس زد.

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *