تگ توضیحات و تاثیر آن بر سئو

تگ توضیحات و تاثیر آن بر سئو

اگر شما مفهوم فرآیند بهینه سازی موتور جستجو را کاملا درک کرده باشید ، گام بعدی این است که درک کنید آنها در واقع چه فاکتورهایی را در نظر میگیرند. بسیاری از موتورهای جستجو در مستندات و مباحث خود اظهار میکنند که موتورهای جستجوی مختلف ، فاکتورهای متعددی را مورد توجه قرار میدهند که می توانند در رتبه وب سایت شما تاثیرگذار باشند. همانطور که میدانیم تگ توضیحات حاوی متنی است که با کدهای HTML شروع شده و به پایان میرسد . بهینه سازی این تگ می تواند به بالا بردن چگالی کلمات کلیدی کمک کند ، هر چند هر یک از موتورهای جستجوگر اصلی ، تگ توضیحات را به سختی ایندکس میکنند. در حالی که این توضیحات از دید بازدید کنندگان سایت پنهان می ماند اما به منظور کمک به افزایش کلمات کلیدی در کد های HTML فرصت فوق العاده ای برای بسیاری از طراحان سایت های اینترنتی فراهم میکنند.

تگ توضیحات و تاثیر آن بر سئو

تگ توضیحات و تاثیر آن بر سئو

استفاده موثر از تگ توضیحات در کد HTML می تواند به رتبه بندی وب سایت شما برای کلمات کلیدی مورد نظرتان کمک کند. هنگام استفاده از کلمات کلیدی در تگ توضیحات، اشتباه اصلی این است که از عبارات عمومی، برای شناساندن بخش ها استفاده شود نه برای دست یابی به شرایط بهتری در سئو..

در هر صورت تگ توضیحات با توجه به اینکه چگونه در صفحات مورد استفاده قرار گرفته اند و چه موتورهای جستجویی آنها را در رتبه بندی محاسبه میکنند موثر است  .

نکاتی در مورد تگ توضیحات برای طراحان وب

هنگامی که شما یک فایل PSD را به HTML  یا CSS  تبدیل میکنید، قرار دادن توضیحاتی درباره آن به درک بهتر برنامه نویسان کمک خواهد کرد، به عنوان مثال، توضیحاتی که برای شروع و پایان یک بخش DIV یا جدول در صفحات خود قرار میدهید. با همکار متخصص سئو خود مشورت کرده و از او در مورد کلمات کلیدی موردنظر برای هر صفحه راهنمایی بخواهید. اگر این کلمات کلیدی معقول هستند، سعی کنید آنها را در تگ توضیحات وارد کنید .برای مثال اگر جدولی را شروع کرده اید که محتوای اصلی آن یک نرم افزار مدیریت تصویر است، می توانید توضیحاتی مانند زیر به آن اضافه کنید:

 

نکاتی در مورد تگ توضیحات برای متخصصان سئو

به عنوان یک متخصص سئو شما باید با همکاران خود صحبت کرده و قبل از تبدیل هر فایلی به HTML آنها را راهنمایی کنید (یک طوفان فکری بین شما، طراح، برنامه نویس و کپی رایتر). با آنها مشورت کنید اما در روند برنامه نویسی و طراحی سایت دخالت نکنید و اجازه دهید دیگران کاری را که به عهده دارند انجام دهند

توضیحاتی که توسط طراح قرار گرفته شده را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر داده و یا به روز رسانی کنید و سپس در اختیار برنامه نویس قرار دهید .کد های ویرایش شده را به طراح  برگردانده و در مورد تغییرات انجام شده و دلایل آن به او توضیح دهید. تا او در آینده برای قرار دادن توضیحات، این نکات را در نظر بگیرد.

نکاتی در مورد تگ توضیحات برای برنامه نویسان

تگ توضیحات در HTML توسط اسپایدرهای موتور جستجو خوانده می شود. بنابراین وجود آنها در بین کدها مفید خواهد بود. به عنوان یک برنامه نویس هنگامی که HTML را در PHP ، ASP و … پیاده سازی میکنید توضیحات مربوط را نیز در آن قرار دهید. این توضیحات برای برنامه نویسان دیگری که با شما کار میکنند و همچنین برای موتورهای جستجو مفید خواهد بود. کاربران سایت این توضیحات را نمیبینند، اما برخی از ما که کدها را بررسی میکنیم باید از آنچه که در تگ قرار گرفته آگاه باشیم.

نکاتی در مورد تگ توضیحات برای کپی رایترها

به عنوان یک کپی رایتر، نمیتوانید خلاقیتی به خرج دهید و باید کار بر روی این تگ را به دست طراحان ، متخصصان سئو و برنامه نویس ها بسپارید .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *