تگ caption و تاثیر آن بر سئو

تگ caption و تاثیر آن بر سئو

برچسب caption یکی از عناصر مورد استفاده در ساخت جداول HTML است . هرچند که باید از جدول فقط برای داده های جدولی استفاده کنیم ، درست مانند یک فایل اکسل اما بسیاری از وب سایت ها با استفاده از جداول ساخته شده اند و ما حداقل باید سعی کنیم که صفحاتمان از نظر معنایی برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو قابل درک باشد. در هر صورت  برچسب <caption> می تواند در این راه به ما کمک کند.

راه های بسیاری وحود دارد که شما بتوانید جدول خود را در دسترس موتور جستجو قرار دهید، اما ساده ترین راه استفاده از تگ های جدول است که در حال حاضر بخشی از خصوصیات HTML هستند  و <caption> یکی از آنها است. شما می توانید با استفاده از این تگ هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو، اطلاعات بیشتری در مورد محتوای جداول خود بدهید.

تگ caption و تاثیر آن بر سئو

تگ caption و تاثیر آن بر سئو

برچسب <caption> باید بلافاصله پس از تگ table  قرار گیرد و تنها یک عنوان باید برای هر جدول تعیین شود. معمولا این عنوان در بالای جدول قرار میگیرد، اما می توان با استفاده از CSS مکان آن را تغییر داد.

 

برچسب <caption> شامل تگ پاراگراف نمی شود ، اما می توانید از نقل قول ها، anchor و بسیاری از تگ های متنی در این برچسب استفاده کنید.

تگ caption و تاثیر آن بر سئو

نکاتی در مورد تگ  caption برای طراحان وب

  • برای جذاب تر کردن جدول میتوانید محل قرارگیری عنوان را تغییر داده و در بالا ، پایین یا دو طرف جدول قرار دهید.
  • این برچسب باید با استفاده از یک متن html ساده، بدون گرافیک خاصی در جدول قرار بگیرد تا توسط موتورهای جستجو  ایندکس شود.
  • برچسب <caption> را با  image captions اشتباه نگیرید.

نکاتی در مورد تگ caption برای متخصصان سئو

  • شما باید بجای استفاده از تگ های heading  برای توضیح آنچه که در جدول قرار دارد، از تگ <caption> استفاده کنید .
  • از متن خالص برای توضیح عنوان جدول استفاده کنید، میانگین کلمات در حدود۵۰ کلمه باشد

نکاتی در مورد تگcaption برای برنامه نویسان

  • اگر تگ caption اطلاعات کافی درمورد جدول ارائه نمیدهد میتوانید از تگ <summary> و <details>که توسط HTML5 ارائه شده اند استفاده کنید. این دو تگ ها در تگ <caption> و در همان موقعیت caption قرار میگیرند.
  • سعی کنید از این تگ به همراه عناصر صحیح برای ساخت جداول استفاده کنید .

نکاتی در مورد تگ  caption برای کپی رایترها

  • از کلمات کلیدی در عنوان جدول استفاده کنید اما توجه داشته باشید که نباید از این موقعیت سو استفاده کرده و این کلمات را بیش از حد بکار ببرید.
پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *