دایرکت ادمین نال شده و مشکلات سرور

      ۲ دیدگاه برای دایرکت ادمین نال شده و مشکلات سرور

متاسفانه مدت هاست که بسیاری از کاربران و ادمین ها به دنبال استفاده از دایرکت ادمین نال شده هستند و هفته ای نیست که تیکتی مبنی بر نصب و کانفیگ دایرکت ادمین کرک شده دریافت نکنیم. اینکه به جای خرید لایسنس قانونی (و البته ارزان قیمت) دایرکت ادمین اقدام به نصب دایرکت ادمین نال شده کنیم یا خیر مسلما یک موضوع شخصیست ولی لازم دانستیم نکاتی را در باره خطرات استفاده از دایرکت ادمین کرک شده و مشکلات ناشی از آن یاد آوری کنیم.

دایرکت ادمین نال شده و مشکلات سرور

دایرکت ادمین نال شده و مشکلات سرور

دایرکت ادمین نال شده و مشکلات سرور

دایرکت ادمین نال شده و دریافت ابیوز

در صورتی که از دایرکت ادمین نال شده استفاده میکنید باید بدانید که این موضوع از چشم بخش حقوقی کمپانی ارائه دهنده directadmin دور نخواهد ماند و هر لحظه امکان گزارش IP و مشخصات سایت شما به دیتاسنتر یا هاستینگ مورد استفاده شما وجود دارد که نتیجه آن ساسپند شدن سرور استفاده کننده از دایرکت ادمین نال شده خواهد بود.

دایرکت ادمین نال شده و مشکلات امنیت سرور

قبل از هر چیز کمی فکر کنید، چه سودی در نال کردن اسکریپت برای هکر ها وجود دارد؟ مسلما اطلاعات و دسترسی های سرور شما اولین و تنها چیزیست که نصیب نال کننده اصلی خواهد شد. اگر خوش شانس باشید، سرور شما فقط برای ارسال اسپم استفاده خواهد شد. ارسال اسپم، استفاده از سرور به عنوان  botnet برای حملات Dos و … تنها بخشی از این مشکلات هستند. از طرفی بخش هایی از دایرکت ادمین نال شده به درستی کار نمیکند و در صورت نیاز به استفاده از custombuild برای کانفیگ مجدد سرور، با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

دایرکت ادمین نال شده و عدم قابلیت آپدیت

وقتی سخن از لینوکس و Open Source به میان می آید، نال و اسکریپت و برنامه نال شده اساسا بی معنیست چرا که برنامه های مثل دایرکت ادمین به صورت مداوم و روزانه در حال آپدیت شدن هستند. لذا در صورت نصب دایرکت ادمین نال شده باید مدت های مدید با همان نسخه کار کنید و امکان آپدیت به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. در این صورت قادر به استفاده از امکانات جدیدی که دایرکت ادمین به صورت مداوم به این کنترل پنل قدرتمند اضافه میکند نخواهید بود. از طرفی معمولا نسخه های کرک شده و غیر اورجینال تمام نرم افزار های معروف از جمله دایرکت ادمین بدون دلیل نال نمیشوند و معمولا هکر یا تیم نال کننده بد افزار هایی را داخل پکیج مورد نظر اضافه میکنند تا در صورت لزوم از اطلاعات سرور هدف و به عبارتی قربانی! سو استفاده کنند. تصور کنید که از طریق کنترل پنل وب هاستینگ نصب شده ، کلیه امکانات سرور و سایت های میزبانی شده در اختیار نال کنندگان directadmin شما باشد!

خوشبختانه لایسنس دایرکت ادمین در ایران بسیار ارزان است و هنوز هم بار رقم معقولی امکان خرید لایسنس های مادام العمر و همیشگی دایرکت ادمین وجود دارد.

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

2 thoughts on “دایرکت ادمین نال شده و مشکلات سرور

  1. شیدا

    اصلا هاست و پنل های نال شده به هیچ وجه به درد نمی خورن، به نظرم سعی کنید از یک جایی هاست + پنل را دریافت کنید که واقعا معتبر باشه چون من یک بار چنین بلایی سرم اومد و دیگه نتونستم ادامه بدم.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *