رنک و رتبه الکسا و پیج رنک گوگل

در دنیای اینترنت و وب مستران و فروش در دنیای مجازی ، سئو و بهینه سازی وب سایت اصلی ترین و مهم ترین عامل موفقیت در بازار اینترنتی محسوب میشود . در این بازار رقابتی ، دو مرجع اصلی و مهم برای رتبه دهی و دادن رنک به وبس یات وجود دارد که در صورت موفقیت وب سایت در هر یک از این دو مرجع ، افزایش آمار و ترافیک وب سایت شما تضمینی خواهد بود .

سئو و بهینه سازی سایت در موتور های جستجو

سئو و بهینه سازی سایت در موتور های جستجو

وب سایت الکسا Alexa.com یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین مراکز رتبه دهی و تعیین ترافیک وب سایت شما در اینترنت است . معیار رنک دهی و رتبه دهی وب سایت الکسا ، ترافیک و بازدید وب سایت شما می باشد و هیچ ارتباط مستقیمی بین رتبه الکسا و پیج رنک گوگل وجود ندارد . نوع CMS و سیست مدیریت محتوای سایت شما برای الکسا هیچ اهمیتی ندارد و تعداد بازدید از صفحات و زمانی که هر یوزر و IP بر روی سایت شما سپری میکند ، اصلی ترین عامل رنک دهی و رتبه دهی در وب سایت الکسا محسوب میشود . در ضمن الکسا به وضعیت سایت شما در موتور های جستجو گر یاهو و گوگل هیچ توجهی ندارد و در واقع برای الکسا اهمیتی ندارد که رنک و رتبه و میزان ایندکس شدن صفحات وب سایت شما در موتور های جستجو و گوگل چگونه است . بنا بر این بار ها مشاهده شده که سایتی که رنک گوگل آن ۲ است از رتبه بسیار خوبی در الکسا برخوردار است . بر خلاف رتبه و پیج رنک گوگل ، رتبه الکسا کمتر با تقلب و دور زدن به دست می آید و معیار فقط و فقط بازدید است . بهترین راه بالا بردن رتبه الکسا تولید محتوای واقعی و ناب است ولی روش هایی مثل گرفتن تبلیغات پاپ آپ برای بالا بردن رتبه الکسا در بین وب مستران ایرانی بسیار رایج است . اگر دوست دارید تا الکسا توجه بیشتری به وب سایت شما کند ، حتما سایت خود را در وب سایت الکسا ثبت کنید .

رتبه و پیج رنک گوگل

رتبه و پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل یکی دیگر از مراکز بین المللی و جهانی رتبه دهی به وب سایت ها می باشد . معیار گوگل برای رنک دهی و رتبه دهی به وب سایت کاملا با الکسا متفاوت است و بیشتر بر مبنای نوع فعالیت سایت در خودم موتور جستجوی گوگل تعیین میشود . متاسفانه بک لینک یکی از عوامل اثر گذار بر سئو و پیج رنک گوگل یک وب سایت است که مدت هاست از آن به راه های مختلف سوء استفاده می شود . فروش بک لینک یکی از روش های مسخره! و در عین حال موثر در بالا رفتن پیج رنک گوگل سایت می باشد . اخیرا گوگل شروع به اسپم کردن و بی ارزش کردن بک لینک های افراطی و فروشی کرده است ولی همچنان روش هایی برای دور زدن گوگل در کسب پیج رنک بالا تر وجود دارد . از طرفی و بر خلاف رتبه الکسا ، گوگل به مسائلی مانند نوع CMS نیز توجه میکند! برای مثلا سیستم انجمن ساز ویبولتین به سختی توسط گوگل رتبه دهی میشود در حالی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس در گوگل از و ضعیت بسیار عالی و فوق العاده ای برخوردار است .

رتبه الکسا و تاثیر آن بر سئو سایت

رتبه الکسا و تاثیر آن بر سئو سایت

در مجموع میتوان گفت سیستم الکسا از پیج رنک گوگل بسیار عادلانه تر است . ترفند و حقه و کلک ، کمتر بر روی بالا بردن رتبه الکسا موثر بوده و رتبه سایت در الکسا قابل استناد تر از رتبه و رنک گوگل می باشد . بسیارند وب سایت هایی که برای بهبود سئو و وضعیت سایت در موتور جستجوی گوگل از انواع ترفند ها و حقه های رایج استفاده میکنند و گوگل را دورد میزنند که معمولا دوامی نخواهد داشت و در آپدیت بعدی پیج رنک گوگل ، پیج رنک آن ها سقوط میکند . باز هم تاکید میکنیم که علاوه بر رعایت استاندارد ها و اصول سئو ، تولید محتوای ناب و حقیقی فراموش نشه چرا که بزرگترین سئو سازی سایت ، مطالب ناب و تولید شده توسط شماست . دوستانی که فکر میکنند با کپی کردن محض مطالب وب سایت های دیگر می توانند رنک و رتبه سایت خود را بالا ببرند اشتباه بزرگی میکنند .

موفق باشید

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

2 thoughts on “رنک و رتبه الکسا و پیج رنک گوگل

  1. 7seo

    با تشکر

    باید این نکته را عرض کنم که رتبه الکسا بر اساس بازدید های ثبت شده در تولبار الکسا محاسبه می شود

    یعنی بازدید هایی که افرادی که تولبار الکسا دارند از یک سایت انجام می دهند.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *