سئو ترین سیستم مدیریت محتوا

بهترین سیستم مدیریت محتوا از نظر سئو و بهینه بودن برای موتورهای جستجو

انتخاب سیستم مدیریت محتوا برای خیلی از تازه کاران یکی از بزرگترین چالش ها محسوب میگردد . با جستجو در گوگل و اینترنت ، با نظرات شخصی و شدیدا ضد و نقیض مواجه خواهید شد که در نهایت چیزی جز سر در گمی به همراه نخواهد داشت . عده از دوستان فقط به دلیل داشتن وب سایت های ساپورت یک سیستم مدیریت محتوا ، آن را از هر نظر برتر و در زمینه سئو ، بهینه تر می نامند و سعی در تخریب سایر سایت ساز ها و سیستم های مدیریت محتوا دارند .

بهترین سیست مدیریت محتوا از نظر سئو

بهترین سیست مدیریت محتوا از نظر سئو

در این مقاله سعی میکنیم به دور از هر گونه تعصب و اظهار نظر های شخصی ، ۳ سیستم مدیریت محتوای معروف و محبوب در سطح جهان یعنی وردپرس ، جوملا و دروپال را از نظر توانایی های سئو و بهینه بودن برای موتور های جستجو در حالت تنظیمات پیش فرض و خام مقایسه کنیم .

سئو ترین سایت ساز وردپرس

سئو ترین سایت ساز وردپرس است

قبل از هر چیز ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سئو یا بهینه سازی وب سایت ، یک فلسه بسیار کلی و جامع است و از دید یک کارشناس حرفه ای و خبره در امر سئو و بهینه سازی سایت ، یک سیستم مدیریت محتوای استاندارد برای شروع کار کفایت میکند و از نظر سئو و در بعد کلان و حرفه ای ، فرقی بین سیستم های مدیریت محتوا وجود ندارد . بهینه سازی وب سایت از دید یک کارشناس سئو ، یعنی تولید محتوای جدید و غنی ، جلو گیری از اینکس شدن مطالب بی ارزش سایت در گوگل ، انتخاب صحیح نام دامنه متناسب با نیاز های وب سایت شما ، استفاده حرفه ای از متا تگ های ضروری ، سئو بودن قالب وب سایت ، عدم کپی برداری از مطالب تکراری سایرین و … که با رعایت این اصول ، در دراز مدت وب سایت موفقی از نظر سئو و نمایش مطالب سایت در صفحات اول موتور های جستجو خواهید داشت .

سئو جوملا

سئو جوملا

ولی گذشته از همه موارد فوق ، تجربه نشان داده است که برای وب سایت های کوچک و در مدت زمان کوتاه تر ، نوع انتخاب سیستم مدیریت محتوا و سایت ساز و پلاگین ها و افزونه های انتخابی سئو مخصوص همان سیستم مدیریت محتوا ، بر روی نتایج به دست آمده در موتور جستجو گوگل تاثیر گذار بوده است . دلیل این تفاوت ها در سئو ، هنوز ۱۰۰% مشخص نیست . ممکن است برای مثال تولید کنندگان سیستم مدیریت محتوا وردپرس ، راز هایی را از الگوریتم گوگل در اختیار دارند که به صورت اختصاصی از آن استفاده میکنند و در نتیجه سئو وردپرس تفاوت زیادی با سایر سیستم ها داشته باشد . ولی با توجه به استاندارد بودن هر ۳ سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، جوملا و دروپال و رعایت کلیه اصول استاندارد سئو در سیستم کد نویسی آن ها ، احتمال دیگری نیز وجود دارد که بسیار قوی تر از مورد اول است .

سئو دروپال

سئو دروپال

احتمال اینکه موتور جستجوی گوگل به صورت پیش فرض بین سیستم های مدیریت محتوا فرق قائل میشود بسیار زیاد است . موتور جستجوی گوگل همواره در وب سایت های با محتوا و وضعیت مشابه ، اولویت را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس قرار میدهد و تجربه اثبات کرده است که وردپرس موفقیت های سریع تری در سئو به دست می آورد . در صورت استفاده حرفه ای از ۳ سیستم مدیریت محتوای فوق ، وردپرس همواره بهترین نتایج را به خود اختصاص میدهد و جوملا و دروپال تقریبا در یک سطح قرار دارند .

توجه داشته باشید که این برتری فقط از نظر سئو و بهینه بودن سایت در موتور جستجو می باشد و از نظر وجود امکانات طراحی یک سایت شرکتی و Enterprise ، جوملا و دروپال یک سر و گردن بالا تر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستند . اگر سئو هدف اول و آخر شما است ، در مورد انتخاب وردپرس شک نکنید . در نتیجه وب سایت شما با رعایت اصول سئو ، سریع تر به نتیجه خواهد رسید و رتبه های اول گوگل را به خود اختصاص خواهید داد .

برای استفاده از خدمات سئو رایگان گروه کامپایلر فقط در صورتی که سایت شما تازه کار و تولید کننده محتوای ناب و جدید است با ایمیل [email protected] تماس حاصل فرمایید .

موفق باشید

گروه کامپایلر

 

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *