سئو و پایان عمر پیج رنک گوگل

      ۳ دیدگاه برای سئو و پایان عمر پیج رنک گوگل

چرا گوگل پیج رنک را آپدیت نمیکند؟

نزدیک به ۸ ماه است که دنیای وب در انتظار آپدیت پیج رنک گوگل است اما همچنان پیج رنک گوگل وب سایت ها بدون تغییر و ثابت باقی مانده اند . وب سایت هایی که در این ۸ ماه شروع به فعالیت کرده اند از جمله همین وب سایت کامپایلر هرگز رنگ پیج رنک و رتبه گوگل را به خود ندیده اند . این تاخیر طولانی بحث های زیادی را در محافل مربوط به سئو و بهینه سازی وب سایت به خود معطوف کرده است . پیج رنک گوگل همیشه حد اکثر هر ۳ ماه یک بار آپدیت میشد ولی به نظر میرسد این بار داستان کاملا تغییر پیدا کرده و احتمال اینکه گوگل قصد داشته باشد مفهوم پیج رنک را برای همیشه حذف کند بسیار محتمل به نظر میرسد . تنها دلیل امید سئو کاران بک لینکی !!! به عدم حذف پیج رنک ، باقی ماندن رتبه های آخرین آپدیت گوگل تا این لحظه است .

تاخییر در به روز رسانی پیج رنک گوگل

تاخییر در به روز رسانی پیج رنک گوگل

دلایل احتمالی تاخییر طولانی گوگل در آپدیت پیج رنک گوگل

تغییر الگوریتم به روز رسانی پیج رنک

عده ای از کارشناسان بهینه سازی و سئو معتقدند سیستم پیج رنک گوگل به دلیل داشتن نقص های بسیار زیاد ، نیاز به یک بازبینی اساسی در عملکرد خود داشته است . گوگل در نهایت تصمیم به تغییر الگوریتم اختصاص پیج رنک به سایت ها گرفته است و در نتیجه تاخییر ۸ ماهه ناشی از همین تغییرات وسیع است و پس از اتمام تغییرات همه چیز به روال سابق خود باز میگردد و دیگر هرگز شاهد طولانی شدن رنک دهی گوگل به وب سایت ها نخواهیم بود . با توجه به اینکه همچنان پیج رنک ۸ ماه پیش وب سایت ها ثابت مانده است میتوان به درست بودن این احتمال فکر کرد . 

تغییر سیاست گوگل در قبال پیج رنک

از دید بعضی از کارشناسان سئو و وب سایت های بزرگ بهینه سازی سایت در جهان ، گوگل لزومی نمیبیند تا سالی ۴ یا ۵ بار اقدام به به روز رسانی رتبه و رنک سایت ها کند . گوگل با این تاخیر خرید و فروش بک لینک و تجارت سئو کاران کلاه سیاه را تا حدود زیادی کنترل میکند .  این احتمال هر چند ضعیف است ولی غیر ممکن نیست .

حذف پیج رنک گوگل برای همیشه

این احتمال با گذشت بیش از ۸ ماه از آخرین به روز رسانی پیج رنک گوگل ، اصلی ترین احتمال ممکن است . حذف همیشگی پیج رنک گوگل سبب انقلابی بزرگ در کیفیت وب سایت ها خواهد شد . از طرفی سبب شکست و نابودی بسیار از بلاگر های حرفه ای که از این راه امرار معاش میکردند خواهد شد . دنیای بک لینک و پیج رنک چیزی یک شبکه مافیایی بزرگ است . لیک خریدن و فروختن یکی از بزرگترین دلایلی ضعیف شدن کفیت محتوای وب سایت ها در شبکه جهانی است و سبب بالا آمدن محتوای پوچ و بی ارزش و کپی شده در گوگل میگردد . همیشه و در هر تغییری عده ای متضرر میشوند و عده ای نیز سود خواهند کرد . با توجه به وضعیت فعلی سئو و نحوه رنک دهی به سایت ها این تغییر به نفع جامعه جهانی وب و به ضرر اقلیت سئو کار کلاه سیاه خواهد بود .

مرگ پیج رنک گوگل

مرگ پیج رنک گوگل

اگر این احتمال به حقیقت بپیوندد عملا دیگر تشخیص  رتبه و شان یک سایت از نظر گوگل غیر ممکن خواهد بود .  خرید و فروش دامنه های بی ارزش که  با خرید بک لینک پیج رنک های ۳ و ۴و .. داشتند غیر ممکن خواهد شد . مشاغل کاذب و بی ارزش مانند فروش بک لینک ، خرید بک لینک ، خرید و فروش های وب سایت (بازاری) و … متوقف خواهد شد و  حق سایر وبمستران و وب سایت ها ضایع نخواهد شد .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

3 thoughts on “سئو و پایان عمر پیج رنک گوگل

 1. سید علی

  جدی ؟ ؟

  خب جایگزینی هم داره ؟

  چطوری ثابت کنیم که وبسایت مون در صفحه اول گوگل باشه ؟

  و یا راز موفقیت جدید برای داشتن یک وبسایت بهینه چی میتونه باشه

  یعنی الان سئو ۱۰۰ درصد دیگه برای گوگل هیچ معنی نداره ؟

  Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   اولا هنوز حذف پیج رنک اتفاق نیفتاده و همه این ها حدس و گمان هست
   در ثانی برای گوگل چیزی حذف نمیشه . برای ما کاربران معیاری برای سنجش وجود نخواهد داشت . ارزش سایت ها برای گوگل محفوظ خواهد و این کاربران هستند که متوجه اعتبار یک سایت از نظر گوگل نخواهند شد

   Reply
 2. رضا

  به نظر من فقط گوگل اینکارو کرده که الکی بگه اثر بک لینک کم شده ! همین الان من وب سایتی دارم که از نظر تست سئو بر روی چندین سایت معتبر تست سئو رتبه ای بین ۶۰ تا ۸۵ داره. پیج اسپید گوگل هم که چک می کنم ۱۰۰ درصد هست سایتم . کلی عکس و فیلم محتوی هم تو سایت گذاشتیم. ولی روی یک کلمه کلیدی من صفحه ۳ هستم و چندتا سایت که رتبه سئوشون زیر ۳۰ هست و سرعت داغونی هم دارند الان رتبه ۱ هستند. و جالب اینجاست سالی یکبار هم آپدیت نمی کنند. و ما ۳ روز یکبار آپدیت می کنیم .
  مدت ها گول اینو خوردیم که گوگل به بک لینک اهمیت نمیده به ویژه بک لینک آنفالو و تمرکز گذاشتیم رو سئو حالا می بینیم همون سایت هایی که همون بک لینک پیگیری کردن و از خدمات سایت ها بک لینک پولی استفاده کردن الان رتبه اشون یک هست . و گوگل هم هیچ توجهی نداره که اینا دارند از بک لینک ها گروهی و داغونترین نوع بک لینک استفاده می کنند.
  واقعا نمیدونم هدف گوگل چیه؟ سیاستی که اعلام میکنه یک چیزه و عملش چیز دیگه. به عنوان مثال یک مدت گوگل های و هوی راه انداخت که سایتتون https کنید و در آینده ما رتبه بالایی میدیم و….. ولی هنوز که هنوزه https یک درصد هم روی سایت اثر نداره.
  چرا گوگل سیاست ها و خط مشی ها درستش اعلام نمیکنه؟ غیر از اینکه براش منافع تجاری داره؟
  به نظر من زمانی میتونیم بگیم گوگل بیخیال بک لینک شده که تمام سایت ها درجه ۱۰ هی که فقط بخاطر بک لینک و پاپ آپ بازدید کننده جذب می کنند برن صفحه ۸ به بعد یا کلا از نتایج گوگل حذف بشند. البته رفتن به صفحه ۸ به بعد نه به خاطر استفاده از بک لینک بلکه برای اینکه محتوی مناسبی ندارند و دیگه هم طبق الگوریتم گوگل ( نادیده گرفتن بک لینک) نمیتونند در صفحه یک باشند. اون موقع است که میشه گفت بک لینک دیگه بی فایده است و سئو و محتوی و برندینگ اهمیت داره.

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *