سئو ویبولتین

      هیچ دیدگاهی برای سئو ویبولتین ثبت نشده

آموزش سئو ویبولتین

در راستای انتشار مقالات مربوط به آموزش سئو امروز قصد داریم تا به صورت تخصصی و حرفه ای به آموزش سئو ویبولتین بر اساس آخرین متد های جهانی و الگوریتم فعلی گوگل بپردازیم . سئو ویبولتین به صورت پیش فرض قدرتمند نیست و فاصله زیادی بین سئو ویبولتین و سیستم مدیریت محتوایی مانند جوملا یا وردپرس وجود دارد . به دلایلی نا معلوم موتور جستجوی گوگل توجه خیلی زیادی به انجمن ساز ویبولتین نداشته و مطالب مشابه قرار داده شده در سایت ساز های معروف مانند وردپرس از موقعیت بالاتری نسبت به ویبولتین در گوگل برخوردار خواهند شد . مسئله دیگری که به ضعیف تر شدن سئو ویبولتین در گوگل دامن میزند کپی پیست های پی در پی و عدم تولید محتوای ناب در این انجمن ساز و در نتیجه افت سئو گوگل است . این موضوع یا مشکل در سئو ویبولتین با توجه به میزان بسیار بالای استفاده از این انجمن ساز توسط وب مستران ایرانی سبب شده تا اهمیت آموزش سئو ویبولتین دو چندان شود .

سئو ویبولتین

سئو ویبولتین

هر چند که سئو ویبولتین به صورت پیش فرض قوی نیست و انجمن ساز ویبولتین با تنظیمات پیش فرض یک سیستم فروم ساز اصطلاحا Seo Friendly نمیباشد ولی تجربه اثبات کرده است که راه های بسیار زیادی برای بهینه سازی ویبولتین و سئوی آن در گوگل و سایر موتور های جستجو وجود دارد .  با رعایت نکات زیر قادر خواهید بود سئو ویبولتین خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده و در جذب ترافیک از موتور های جستجو و مخصوصا موتور جستجوی گوگل کمک کنید .

انتخاب عنوان مناسب سایت مبتنی بر ویبولتین

عنوان سایت یا متا تگ title تاثییر بسیار زیادی در سئو ویبولتین در گوگل خواهد داشت . از عناوین کوتاه ولی گویای زمینه اصلی فعالیت انجمن ویبولتین خود استفاده کنید . عنوان سایت شما نباید بیش از ۶ -۷ کلمه بوده و حتما باید شامل مهم ترین کلمات کلیدی سایت شما باشد . برای مثال اگر قصد دارید وب سایتی در زمینه ساپورت و پشتیبانی ویبولتین راه اندازی کنید باید از عنوانی مشابه این استفاده کنید : مرجع تخصصی پشتیبانی ویبولتین فارسی” . این فقط یک مثال ساده بود و باید آن را بر اساس نیاز های خود تغییر دهید . انتخاب یک عنوان خوب وضعیت سئو ویبولتین شما را روی کلمه کلیدی مورد نظر که در مثال ما ویبولتین بود بهبود میبخشد .

انتخاب توضیحات مناسب سایت مبتنی بر ویبولتین

متا تگ توضیحات مهم ترین عامل تاثیر گذار بر سئو ویبولتین در الگوریتم فعلی گوگل است . در واقع مهم ترین بخش برای بهینه سازی در قالب همین متا تگ توضیحات است . بعد از بی اثر یا کم اثر شدن کلمات کلیدی و تگ keywords در گوگل و اعلام آن توسط تیم گوگل ، اهمیت متا تگ توضیحات یا description دو چندان شده است . استفاده درست و صحیح و فنی از توضیحات سایت شما را قادر به جذب ترافیک بیشتر و بهبود سئو ویبولتین خواهد کرد . توضیحات سایت مبتنی بر ویبولتین به هیچ عنوان نباید بلند باشد . حد اکثر تعداد کاراکتر های مجاز  در این متاتگ ۱۵۴ کاراکتر است ولی ما به هیچ عنوان توضیحات بیشتر از ۱۰۰ کاراکتر را به شما پیشنهاد نمیکنیم . توضیحات سایت باید شامل کلمه کلیدی استفاده شده در عنوان به همراه ۲ تا ۴ کلمه کلیدی مربوط و زیر مجموعه کلمه کلیدی اصلی استفاده شده در عنوان باشد . این ۴ کلمه کلیدی و زیر مجموعه  کلمه کلیدی عنوان که “ویبولتین” بود میتوانند به ترتیب هک ، پلاگین ، قالب و سئو باشند . بنا بر این عبارتی مانند بزرگترین مرجع  هک و پلاگین و آموزش سئو ویبولتین فارسی در ایران” میتواند یک عبارت مناسب برای استفاده در توضیحات ویبولتین شما باشد . میتوانید با آنالیز این مثال اقدام به انتخاب بهترین توضیحات برای انجمن خود و بهبود سئو ویبولتین در گوگل نمایید .

نصب و کانفیگ پلاگین وی بی سئو VBSeo

اغلب علاقه مندان به مبحث سئو ویبولتین با هک وی بی سئو آشنا هستند . شاید یکی از معروف ترین پلاگین های سئو در جهان همین هک وی بی سئو باشد که در صورت کانفیگ حرفه ای تاثیر بسزایی در سئو ویبولتین خواهد داشت . تاکید بیش از حد ما بر کانفیگ صحیح وی بی سئو بی دلیل نیست . استفاده از هک وی بی سئو محدود به نصب و تغییر لینک های ویبولتین نیست . یعنی دقیقا چیزی که ۹۹% انجمن های ایرانی انجام میدهند ! نصب وی بی سئو و انتخاب فرمت لینک دهی که معمولا به این صورت انتخاب میشود (thread16.html) برای بهبود سئو ویبولتین کافی نیست و هک وی بی سئو امکاناتی بسیار فراتر از این برای بهبود سئو ویبولتین شما فراهم کرده است که در صورت استفاده صحیح از آن قدم بسیار بزرگی در بهینه سازی انجمن ویبولتین خود بر خواهید داشت . به زودی در مقاله ای جدا گانه آموزش حرفه ای نصب و کانفیگ وی بی سئو را منتشر خواهیم کرد .

ساخت یک نقشه سایت ویبولتین برای گوگل

وجود یک نقشه سایت گوگل برای انجمن ویبولتین شما یک امر ضروری و اجتناب نا پذیر است . برای این منظور شما میتوانید یا از نقشه سایت خود ویبولتین استفاده کنید یا از نقشه گوگل ویبولتین ساخت وی بی سئو VBSeo با نام VBSeo Sitemap استفاده کنید . نکته بسیار مهمی که مخصوصا برای ساخت نقشه سایت انجمن های بزرگ وجود دارد ، قرار دادن فقط پست ها و لینک های مهم در نقشه سایت است . بار ها دیده شده که مشتریانی که درخواست سئو و بهینه سازی وب سایت خود را داشته و موفق هم نبوده اند به طور خود سر تنظیمات وی بی سئو سایت مپ را به نحوی انجام داده بوده اند که برچسب ها ، وبلاگ ها ، صفحات آرشیو ، نتایج رای گیری ها ، گروه های ساخته شده توسط کاربران ، پروفایل کاربران و سایر موارد غیر ضروری در نقشه سایت ویبولتین گنجانده شده اند . نتیجه این عمل بزرگ شدن بیش از حد نقشه سایت XML و ناتوانی بات ها و اسپایدر های گوگل در آنالیز سریع آن ها از یک طرف و ایندکس شدن مطالب بیهوده از طرف دیگر و در نتیجه افت سئو ویبولتین خواهد بود . نکته بعدی زمان بندی صحیح فراخوان روبات ها و اسپایدر های موتور های جستجو در بازنگری محتوای ایندکس شده از طریق نقشه گوگل XML سایت ویبولتین شماست که باید حرفه ای و هدفمند باشد .

جلوگیری از کپی پیست کاربران انجمن

یکی از مواردی که در افت سئو ویبولتین بسیار شایع است کپی کاری و کپی پیست اخبار و مطالب وب سایت های دیگر توسط کاربران انجمن است . به دلیل تعداد بالای کاربران عملا کنترل همه مطالب ارسال شده توسط آن ها معمولا برای مدیر وب سایت سخت و  در بعضی از موارد غیر ممکن است . به شما اطمینان میدهیم کپی کردن مطالب قدیمی به هر شکل و روشی و با هر هدفی تنها یک دستاورد برای انجمن مبتنی بر ویبولتین شما به ارمغان خواهد آورد و آن چیزی نیست جز افت سئو ویبولتین . در این شرایط فقط انجمن های ویبولتین تخصصی هستند که میتوانند از نظر سئو گوگل خود را بالا بکشند و انجمن های عمومی با موضوعات بسیار زیاد و متنوع شانسی در بهبود سئو ویبولتین نخواهند نداشت . انجمن های قدیمی ملاک خوبی برای مقایسه و سنجش نیستند و این بیشتر قدمت این دسته از سایت ها است که آن ها را در موتور های جستجو مطرح میسازد . بنا بر این با تولید محتوا و پست های جدید با نگارش شخصی خودتان و کاربرانتان وضعیت سئو ویبولتین را بهبود بخشید .

ساخت فایل robots.txt و کنترل محتوای ایندکس شده در گوگل

انجمن و وب سایت مبتنی بر ویبولتین شما به صورت پیش فرض شامل بخش ها و قسمت های بسیار زیادی است که از نظر محتوا ارزشی برای وب سایت شما نداشته و در صورت ایندکس شدن در گوگل سبب افت سئو ویبولتین شما میگردند . برای مثلا تقویم ویبولتین شامل صد ها و بلکه هزاران صفحه خالی از هر گونه محتوای مفید است که در صورت عدم کنترل شما در گوگل ایندکس خواهند شد . سایر بخش ها و صفحات ویبولتین که در صورت عدم کنترل شما در گوگل ایندکس میشوند عبارتند از پروفایل و صفحه کاربران عضو شده در سایت ، صفحه لاگین در انجمن ، صفحات نظر سنجی و نتایج رای گیری کاربران ، صفحه کاربران آنلاین انجمن ، صفحه جستجو در انجمن ویبولتین ، صفحه ارسال پیام و ایمیل ، صفحه misc.php و تعداد زیادی پوشه و فایل های پی اچ پی دیگر . تنها راه حرفه ای و دقیق جلوگیری از ایندکس این گونه محتوا و صفحات بی ارزش در گوگل استفده از فایل robots.txt است . به زودی آموزش ساخت فایل robots.txt مخصوص ویبولتین را در یک مقاله جداگانه آموزش خواهیم داد . با استفاده حرفه ای از فاییل روبات ها به گوگل اجازه ایندکس محتوای مفید سایت خود را خواهید داد و با جلوگیری از ثبت شدن مطالب بی ارزش انجمن خود قدم بزرگی را در بهبود سئو ویبولتین برخواهید داشت .

عدم استفاده از پلاگین های مخفی کنده لینک و عکس برای مهمان ها

این روز ها در بسیاری از فروم ها و انجمن های مبتنی بر ویبولتین با پیام هایی مانند برای مشاهده لینک ها و عکس ها باید ثبت نام کنید” مواجه میشویم . فراموش نکنید که این فقط کاربران و مهمان های سایت شما نیستند که با این کار از دیدن لینک ها و عکس ها محروم میگردند . اسپایدر ها و روبات های گوگل و سایر موتور های جستجو نیز جزو گروه کاربری مهمان در ویبولتین محسوب میگردند . در صورت درک این موضوع نیاز به توضیح اضافه ای باقی نمیماند ! اگر مایل هستید گوگل هم برای مشاهده لینک ها و عکس های سایت شما ابتدا در سایت عضو شود!!!! حتما با استفاده از پلاگین های ثبت نام اجباری سئو ویبولتین خود را نابود کنید!!! گوگل قادر به ایندکس و ثبت چیزی که نمیبیند نیست . بنا بر این با محدود کردن محتوای سایت برای مهمان ها در واقع آن را برای موتور های جستجوگر نیز محدود کرده اید . 

سایر موارد تاثیر گذار بر سئو ویبولتین

سایر مواردی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از عدم نصب پلاگین های غیر ضروری در ویبولتین ، انتخاب یک هاست و میزبانی وب سریع و قدرتمند برای بارگاذری هر چه سریعتر صفحات انجمن ، عدم خرید بک لینک ، عدم استفاده از پاپ آپ ، عدم استفاده از پلاگین Fuzzy SEO Booster ، استفاده از حد اقل یک عکس در هر پست اول تاپیک ، استفاده از یک قالب سبک و استاندارد ویبولتین که بر پایه قالب پیش فرض وی بی طراحی شده باشد ، کانفیگ صحیح فایروال در صورت استفاده از خدمات سرور مجازی یا سرور اختصاصی به منظور جلوگیری از بلاک شدن موتور های جستجو و مخصوصا گوگل ، سوییچ کردن از forum.php به index.php ، عدم ارسال پست های انجمن داخل وبلاگ ها در ورژن سوئیت  به دلیل ایجاد محتوای تکراری ،  استفاده صحیح از کش برای تسریع سرعت بارگذاری صفحات برای گوگل و کاربران ، ولید کردن کد های قالب بر اساس استاندارد W3 و سایر مباحث عمومی مربوط به سئو .

در صورت خرید هاست پر بازدید و حرفه ای از کاپایلر ، میتوانید از خدمات سئو رایگان ما استفاده کنید و بازدید و ترافیک سایت خود را به شکل قابل ملاحظه ای بهبود بخشید . 

گروه بهینه سازی سایت کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *