سرور مجازی چیست

      هیچ دیدگاهی برای سرور مجازی چیست ثبت نشده

سرور مجازی چیست :

سرور مجازی (VPS) ، یک ماشین مجازی قابل ارائه توسط خدمات میزبانی وب و اینترنت است.اگر چه سرور مجازی یک سرور نرم افزاری و غیر فیزیکی و شبیه ساز شده بر روی یک سرور فیزیکی و اختصاصی است ، ولی در جهات بسیاری از عملکرد معادل یک سرور اختصاصی فیزیکی و حقیقی است .

مجازی سازی سرور مجازی :

مفهوم مجازی سازی سرور یا تولید و ساخت سرور مجازی به کمک یک مجازی ساز ، تولید و ساخت یک سرور نرام افزاری با قابلیت هایی شبیه به سرور اختصاصی و فیزیکی است . مجازی ساز کمک میکند تا از تمام منابع یک سرور اختصاصی در چندین سرور مجازی و نرم افزاری به میزان مورد دلخوان استفاده شود و در واقع با کمک مجازی ساز و ایجاد سرور های مجازی شما قادر خواهید بود تا قدرت حد اکثر میزان استفاده از منابع سخت افزاری یک سرور اختصاصی را در دست داشته باشید .

سرور مجازی

سرور مجازی

عبارت مجازی سازی یک بحث خیلی وسیع و کلی در دنیای اینترنت و کامپیوتر است که محدود به ایجاد و ساخت سرور مجازی نمیگردد. هر سرور مجازی که توسط نرم افزار مجازی ساز ایجاد و ساخته شده است ، قادر خواهد بود تا منابع و هسته و کرنل کاملا اختصاصی و سیستم عامل جداگانه و مربوط به خود را داشته باشد . برای مثلا شما میتوانید بر روی هر یک از سرور های مجازی ساخته شده خود یک سیستم عامل مجزا و جداگانه نصب کنید که هر کدام سخت افزار مجازی شده خود را دارند . میزان اختصاص رم و حافظه ، سی پی یو و دیسک به هر سرور مجازی کاملا اختیاری و قابل کنترل توسط برنامه مجازی ساز سرور مجازی است .

سیستم عامل هایی مانند انواع ویرایش ها و دستریبویشن های لینوکس ، یونیکس ، وبندور و حتی میکروتیک ، قابل نصب و راه اندازی بر روی سرور مجازی هستند . در واقع سرور مجازی ، نصل آینده سرویس های هاست و میزبانی وب است . در سرور مجازی دست شما به مراتب باز تر است و قادر به ایجاد هر گونه تغییرات در سرور هستید . مدیریت یک سرور مجازی لینوکس ، نیاز به داشتن دانش فنی و علمی در زمینه نحوه مدیریت سرور های مجازی و سیستم عامل لینوکس دارد . بنا بر این اگر دانش و تجربه کافی در زمینه مدیریت سرور و به خصوص مدیریت سرور مجازی لینوکس را ندارید ، به شما توصیه میکنیم تا از سرور مجازی مدیریت شده استفاده کنید . یعنی مدیریت سرور مجازی به عهده فروشنده سرور مجازی می باشد و نه شخص شما . بدیهیست ، هزینه مدیریت سرور مجازی به صورت جداگانه از خریدار و مشتری گرفته میگردد

موفق باشید

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *