قیمت سرور مجازی

      ۱ دیدگاه برای قیمت سرور مجازی

قیمت سرور مجازی لینوکس

قیمت اجاره سرور مجازی در بازار فعلی وب هاستینگ ایران بسیار متنوع و برای بسیاری از مشتریان و خریداران عجیب به نظر میرسد! سوالی که هر روز بدون استثنا از ما پرسیده میشود این است که چرا قیمت سرور مجازی در ۲ پلان با مشخصات تقریبا یکسان در مواردی بیش از ۵۰ یا ۱۰۰ هزار تومان تفاوت قیمت دارند ؟

سرور مجازی ارزان

قیمت سرور مجازی لینوکس

اولا قیمت سرور اختصاصی خریداری شده جهت مجازی سازی و ساخت سرور مجازی بسیار با اهمیت است . سرور های اختصاصی که امکان مجازی سازی بر روی آن ها وجود دارد با قیمت هایی بسیار متفاوت فروخته میشوند . قیمت سرور اختصاصی در اروپا از ۲۰ یورو شروع شده و تا بالای ۱۰۰۰ یورو در ماه هم میرسند . اختلاف قیمت ها هم ۱۰۰% وابسته به کیفیت و خدمات ارائه شده توسط دیتاسنتر دارد  و هیچ ارزانی و هیچ گرانی بی دلیل نیست . قیمت سرور مجازی هم ۱۰۰% به قیمت سرور اختصاصی خریداری شده وابسته است .

در ثانی میزان اختصاص RAM و CPU در مجازی سازی و قیمت تمام شده سرور مجازی بسیار مهم است . نوع مجازی ساز استفاده شده نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است . مجازی ساز رایج در ایران ، Vmware است که از قدرت بسیار زیادی در ساخت سرور مجازی برخوردار است ولی امکان Overselling را به فروشنده سرور مجازی میدهد . شما میتوانید به راحتی بر روی یک سرور اختصاصی با ۸ گیگ رم ، ۱۶ سرور مجازی بسازید و به هر کدام ۱ گیگ رم  اختصاص دهید!!!!!! یعنی روی سرور اختصاصی با ۸ گیگ رم ۱۶ گیگ وی پی اس بفروشید که رقم حقیقی نیست و فقط باعث ایجاد اختلال و کند شدن سرور های مجازی ساخته شده میشود .

مجازی ساز XEN این امکان را از سازنده سرور مجازی گرفته است و تمامی منابع ۱۰۰% اختصاصی هستند . یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سرور مجازی کیفیت و سرعت پورت و شبکه دیتاسنتر و سرور است . کیفیت سخت افزار و ساپورت دیتا سنتر هم روی این قیمت گذاری نقش زیادی را ایفا میکند .

در مجموع اگر به دنبال کیفیت و تجربه هاستینگ خوب و بدون مشکل هستید ، سرور مجازی ارزان قیمت انتخاب خوبی برای شما نیست . سرور مجازی زن Xen بالا ترین بازدهی ممکن را برای سرویس های آنلاین شما به ارمغان خواهد آورد و به هیچ عنوان با سایر مجازی ساز ها و سرور های مجازی قابل مقایسه نیست . اگر به دنبال کیفیت ، امنیت و سرعت هستید ، قیمت سرور مجازی نباید معیار اصلی انتخاب شما باشد .

موفق باشید

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

One thought on “قیمت سرور مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *