مشکل در ریستور کردن بکاپ دایرکت ادمین

      ۲ دیدگاه برای مشکل در ریستور کردن بکاپ دایرکت ادمین

اگر در هنگام ریستور کردن بکاپ دایرکت ادمین با پیام خطایی مشابه زیر مواجه شدید نگران نباشید ، این مشکل به سادگی قابل حل است :

Unable to restore database databasename.sql to databasename : ERROR 1153 (08S01) at line X in file: ‘/home/bbsmyx/backups/backup/databasename.sql’: Got a packet bigger than ‘max_allowed_packet’ bytes

دایرکت ادمین بر خلاف cPanel و WHM برای ریستور کردن دیتابیس های فایل بکاپ ساخته شده توسط دایرکت ادمین ، مستقیما با کامند mysql -u خود MySQL سرور کار میکند . بنا بر این کلیه تنظیمات MySQL باید برای ریستور شدن کامل و بدون مشکل دیتابیس مذکور آماده باشد . ارور فوق نشان دهنده بزرگ تر بودن پکت های دیتابیس در حال ریستور شدن از مقدار مشخص شده پارامتر max_allowed_packet درفایل my.cnf واقع در مسیر etc/ لینوکس شما است .

زیاد کردن مقدار max_allowed_packet در دایرکت ادمین

زیاد کردن مقدار max_allowed_packet در دایرکت ادمین

برای حل این مشکل با کمک دستور vi یا nano در محیط ssh لینوکس فایل /etc/my.cnf را ادیت کرده و مقدار max_allowed_packet را بر اساس نیازتان تغییر دهید . برای دیتابیس های بزرگ تر از ۲۰۰ مگابایت حد اقل مقدار این پارامتر را ۳۲ مگابایت قرار دهید :

max_allowed_packet = 32M

حالا با کمک دستور :wq تغییرات را در فایل مذکور ذخیره کرده و سپس سرویس mysqld را مجددا راه اندازی کنید :

service  mysqld restart

حالا مجددا اقدام به ریستور کردن بکاپ دایرکت ادمین کنید . به شما پیشنهاد میکنیم قبل از ریستور کردن مجدد ، ابتدا فایل دیتابیسی که در تلاش قبلی به صورت ناقص ساخته شده است را کاملا پاک کنید و سپس اقدام به ریستور کردن فول بکاپ دایرکت ادمین نمایید . بعد از اتمام ریستور شدن بکاپ دایرکت ادمین حتما یک بار همه چیز را کاملا چک کنید . اگر همچنان مشکلی در اکانت ریستور شده توسط دایرکت ادمین وجود داشت به شما استفاده از دستورات ssh را جهت ریستور کردن دیتابیس پیشنهاد میکنیم .

آموزش ریستور کردن فایل .sql بکاپ دایرکت ادمین توسط کامند های ssh

آموزش ریستور کردن فایل های MySQL بزرگ و حجیم را قبلا در این قسمت از سایت قرار داده ایم که مطالعه آن کمک زیادی به ریستور کردن بدون نقص فایل های MySQL بزرگ در لینوکس میکند .

آموزش ریستور کردن دیتابیس و فایل های .sql بزرگ در لینوکس

اگر بعد از ریستور شدن کامل دیتابیس با مشکلاتی مانند علامت سوال شدن کاراکتر ها یا غیره مواجه شدید میتواند از تنظیمات غلط و اشتباه در Collation تیبل ها یا تنظیمات Charset دیتابیس باشد . اگر از حل مشکلات مربوط به ریستور شدن دیتابیس در لینوکس رنج میبرید میتوانید با تماس با متخصصان گروه کامپایلر با صرف هزینه های ناچیز در سریع ترین زمان ممکن دیتابیس های حساس و ارزشمند خود را ریستور نمایید .

گروه وب هاستینگ کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

2 thoughts on “مشکل در ریستور کردن بکاپ دایرکت ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *