نکاتی در زمینه هاست (قسمت دوم)

۵) همیشه هنگام اجاره یک هاست، قرارداد با جزئیات کامل فنی، مالی و حقوقی تهیه نمائید تا طرفین در اجرای تعهدات خود دقت بسیار نمایند. لازم بذکر است که، اگر از شرکتی، وب‌سایتی را با تمام خدمات مربوطه اجاره می‌کنید، باید شرکت مذکور برای سیستم مدیریت محتوا، دامنه، هاست و سایر خدمات، مستقلاً قرارداد بسته شود و از بستن قرارداد بصورت یک‌جا خودداری فرمائید.
۶) شما باید در قرارداد برای وب‌سایت خود از نظر اطلاعات دیتا‌بیس و نیز اهمیت آن:
– یک ارزش ریالی کلی تعیین نمائید
– تعیین نمائید که هردقیقه Downtime برای شما چند ریال خسارت وارد می‌کند
– همچنین اگر وب‌سایت شما بعلت بروز مشکل در هاست، هک شود خسارات وارده چند ریال میشود تا شرکت خدمات دهنده با توجه به ارزش وب‌سایت شما تدابیر امنیتی را بیاندیشد تا در صورت بروز مشکل جبران خسارت و براین اساس به شما پیش‌فاکتور ارائه نماید.
البته این شرکت‌ها با توجه به لحاظ نمودن موارد امنیتی، می‌توانند با شرکت‌های بیمه‌گذار در این زمینه همکاری نمایند تا با پرداخت حق بیمه‌ای (که می‌تواند توسط مشتری پرداخت شود) جبران خسارت را به عهده آن شرکت بیمه‌گذار بگذارند تا ضمن اینکه هزینه جبران خسارت متوجه شرکت خدمات دهنده نشود، مشتری نیز مبلغ کمتری را بابت اجاره هاست بپردازد.این شرکت‌ها قابل اعتمادتر از سایر شرکت‌ها برای مشتریان خواهد بود.

اجاره هاست

اجاره هاست

۷) از پرداخت هرگونه مبلغی خارج از چارچوپ قرارداد به حساب‌های شخصی جداً بپرهیزید و کلیه پرداخت‌ها را باید به حساب رسمی متمرکز شرکت واریز نموده و رسیدپرداخت‌ها را حتماً نگهداری نمایید.
۸) شرکت خدمات Hosting باید بصورت توافقی بعد از دوهفته استفاده حداقل ۸۰ درصد مبلغ پرداخت شده را درصورت عدم رضایت مشتری و لغو قرارداد در کمتر از ۲۴ ساعت پس داده و او را مطلع نماید.
۹) شرکت خدمات Hosting مجاز نیست وب‌سایتی را بجز در اجرای حکم مقام محترم قضائی و موارد مندرج در قسمت تعهدات مشتری مسدود نماید که در این مواقع نیز باید در حین انسداد علت آن را بصورت مستند و قابل دفاع در محاکم قضائی و فنی به اطلاع مشتری برساند. همچنین باید آمادگی ارائه Full Backup را کمتر از ۲۴ ساعت از زمان انسداد را داشته باشد و بابت این امر و رفع انسداد نیز نباید هزینه‌ای از مشتری اخذ شود.
درصورتیکه شرکت نتواند انسداد وب‌سایت را توجیه نماید متحمل پرداخت غرامت برابر قرارداد فی‌مابین خواهد بود.

در قسمت سوم، سعی داریم شما را با وی‍ژگی‌های یک هاست (میزبان) مطلوب آشنا کنیم.

منبع : وب سایت پلیس فتا

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *