نکاتی در زمینه هاست (قسمت هفتم)

تعهدات مشتری در خدمات هاست و هاستینگ :
و اما در مقابل موارد یاد شده قبلی، مشتری نیز مواردی را رعایت و ملزم به اجرای آن‌ها می‌باشد که در ذیل مواردی را ذکر می‌نمائیم.
الف ) موارد مشترک بین تمامی سرویس‌های هاست :
الف – ۱) با توجه به اینکه شرکت‌های خدمات هاستینگ تابع کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشند و همچنین سرور‌های آن شرکت در کشورهای خارجی نگه داری می‌شوند لذا محتوای وب‌سایت مشتری می‌بایست منطبق با کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین المللی باشند.
الف – ۲) مواردی که نباید در محتوای‌ وب‌سایت‌ها قرار بگیرد باید دقیقا در قرارداد ذکر شود. از قبیل مسائل جنسی و مبتذل، فایل‌های تخریبی، آموزش تروریسم، اسکریپت‌های مخرب، قرار دادن هرگونه اطلاعات بدون مجوز از فایل‌هائی که زیر پوشش قانون کپی رایت است، وب‌سایت‌های مخالف با قوانین محل قرار گیری سرورها، استفاده غیر مجاز از انتشار اکاذیب علیه دیگران و سایر موارد مرتبط با مصادیق قانون جرایم رایانه‌ای.

سرور مناسب هاست

سرور مناسب هاست

ب) موارد مربوط به سرورهای اشتراکی (معمولا به خاطر ارزان‌ بودن بیشتر مورد استقبال قراردارند.):
ب ۱) استفاده سخت افزاری از سرور‌های اشتراکی – منابع CPU و Ram :
وب‌سایتی که روی سرور اشتراکی قرار گرفته نباید بیش از حد از منابع سخت‌افزاری سرور مصرف کند. اگر به منابع مذکور نیاز دارید پیشنهاد می‌شود که میزبانی وب‌سا‌یت‌تان به سرور مجازی و یا اختصاصی ارتقا دهید یا تدابیری بیاندیشید تا میزان مصرف خود را کاهش دهید، در غیر این‌صورت جهت رعایت حقوق سایر وب‌سایت‌های روی‌ سرور و جلوگیری از اخلال در سرور و شبکه، شرکت خدمات Hosting را مجبور به قطع سرویس خواهید کرد. لذا در جهت عدم وارد شدن خسارت با کارشناس خبره در انتخاب سرور مناسب، با توجه به خدمات وب‌سایت خود و اهمیت آن مشاوره نمائید و نیز میزان مجاز استفاده از منابع یاد شده در قرارداد فی‌ما‌بین بصورت دقیق ذکر کنید تا در صورت تخطی از طرف مشتری و و قطع سرویس از طرف شرکت، شرکت با اعلام و ارسال مدارک فنی دال بر تخطی مشتری را ظرف چند دقیقه به ایشان یا مشاور فنی اعلام شده در قرارداد، بصورت الکترونیکی ارسال نماید، تا موضوع برای مشتری روشن شده و از اختلافات بعدی جلوگیری شود. مدارک مربوطه باید بدون دستخوردگی و قابل بررسی توسط ارگان‌های ذیصلاح قانونی یا فنی باشند.
ب ۲ ) مواردی که نباید در محتوای وب‌سایت‌هائی که در سرورهای اشتراکی باشد، در قرارداد ذکر شود و مشتری ملزم به رعایت آن‌ها می‌باشد از قبیل:
ب ۳) چت‌روم‌ها، خبر‌نامه‌ها ، ایمیل‌های تبلیغاتی و اسپم که مشتری روزانه چند ا‌یمیل می‌تواند از وب‌سایت خود ارسال کند.
ج) موارد مربوط به سرورهای اختصاصی و مجازی ( که معمولا مشتریان آن‌ها شرکت‌های متوسط و بزرگ و ارگانهای دولتی می‌باشند ):
ضمن رعایت موارد یاد شده در بند‌های بالا باید محتوا و سرویس‌های ارائه شده در پرتال، بصورت کامل تشریح گردد تا تدابیر امنیتی لازم پیش‌بینی شود .

در پایان یادآور می‌شویم این مطالب صرفا در جهت آگاه سازی مشتریان میزبانی و یادآور شدن تعهدات مشتری و شرکت‌های خدمات میزبانی نسبت به یکدیگر، جهت هرچه بالارفتن کیفیت سرویس‌ها ، به حداقل رسیدن موارد اختلافی که منجر به نارضایتی مشتریان از شرکت‌ها، آسیب دیدن وجهه شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند و کاهش موارد مطروحه در این موضوع پیش این پلیس بوده و جنبه دستورالعملی ندارد ولی پیشنهاد می‌شود با شخصی سازی این موارد و درج آنها در قرارداد‌های فی‌مابین، تعهدات طرف مقابل را مستند نموده تا جنبه تعهد آوری در اجرای مفاد آن بیشتر شده و شرکتی که از رعایت مفاد ذکر شده در این مطالب به بهانه‌ای سرباز می‌زند حتما در ارائه سرویس مطلوب خود اطمینان لازم نداشته لذا اعتبار لازم جهت اخذ سرویس از آن شرکت وجود ندارد .
به امید اینکه در اجاره خدمات Hosting با آرامش و اطمینان بیشتری اقدام نمائید.

منبع : وب سایت پلیس فتا

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *