نکاتی در زمینه هاست (قسمت اول)

با عنایت به پائین بودن سطح آگاهی افراد حقیقی و حقوقی که می‌خواهند در فضای اینترنت ، هاست و وب‌ سایتی داشته باشند ، میزان کلاه‌برداری توسط اشخاص یا شرکت‌های مدعی هاست و هاستینگ (میزبانی) در این فضا افزایش پیدا کرده که این امر ضمن اینکه موجب ضرر و زیان مادی به این افراد گردیده ، آمار وب‌سایت‌های ایرانی را بعنوان طعمه برای هکرها بالا برده که نشانگر ضعف امنیت سایبری و امنیت هاست می‌باشد. از طرفی عدم رعایت مواردی از طرف مشتری نیز این شرکت‌ها را با ضرر و زیان روبرو کرده ، لذا برآن شدیم در راستای اهداف پیشگیری از وقوع جرم و آموزش پلیس فتا ، مطلب آموزشی ذیل را تهیه ، تا اطلاعاتی در مورد اجاره هاست (میزبان) مطلوب ارائه نمائیم.

نکاتی در زمینه Host

نکاتی در زمینه Host

نکاتی در زمینه اجاره هاست :

در این قسمت قبل از شمردن آیتم‌های یک هاست مطلوب‌، به مواردی که هنگام اجاره هاست باید رعایت کنید را اشاره می‌نماییم. سعی کنید همه موارد ذکر شده را رعایت کنید حتی اگر بارگذاری وب‌سایت شما چند روزی طول بکشد:
۱) همیشه از شرکت‌های معتبر، باسابقه و دارای مجوز رسمی برای فعالیت Hosting (میزبانی) از مراجع ذیصلاحی که قبلاً روی آنها تحقیق انجام داده‌اید اجاره نموده و بخاطر ارزانی یا عرضه CMS و دومین رایگان همراه با هاست، از افراد حقیقی، شرکت‌های نامعتبر یا نمایندگی‌ سایر شرکتهای Hosting خارجی و داخلی، اجاره نکنید.
۲) حتماً قبل از پرداخت هزینه، پیش‌قرارداد رسمی الکترونیکی دریافت نمائید. در این پیش‌قرارداد باید کلیه موارد جزء به جزء با ذکر هزینه‌ها و گارانتی‌سرویس‌های ارائه شده ذکر شود.
۳) باتوجه به فراگیر نشدن امضاء دیجیتال در ایران، لازم است بعد از تصویب پیش‌فاکتور، فاکتور رسمی که مهر و امضاء مدیرمالی، مدیرعامل و مدیرفنی شرکت مذکور را، بصورت حقیقی، از طریق پست یا پیک دریافت نموده و ضمن بررسی اصالت شرکت، جهت اطمینان از عملکرد شرکت پرداخت فاکتور را در سه مرحله انجام دهید که پیشنهاد می‌شود، ۲۰ درصد حین بارگذاری وب‌سایت، ۶۰ درصد بعد از اتمام بارگذاری و تحویل و ۲۰ درصد را بعنوان حسن عملکرد بعد از طی زمان آزمایشی بصورت توافقی پرداخت نمائید. (با توجه به اجاره ماهانه سرورهای اختصاصی می‌توانید قرارداد را با توجه به این شرایط تنظیم نمائید.)
۴) قبل از امضاء قرارداد حتماً با یک کارشناس امنیت اطلاعات بی‌طرف و آشنا در این امر مشاوره نمائید.

در قسمت دوم،با نکات بیشتری در زمینه اجاره هاست، آشنا خواهیم شد

منبع : وب سایت پلیس فتا

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *