هاست دی ال هک شد HostDL

هاست دی ال توسط یک هکر به نام Sourena هک شد

در اتفاقی بی سابقه هاست و میزبانی وب مشهور و معروف هاست دی ال HostDL توسط یک هکر با نام مستعار Sourena هک شد . این هکر یا گروه هکر معروف سابقا نیز اقدام به هک و نفوذ به تعدادی از سایت های پر ترافیک و پر بازدید ایرانی کرده بود . این تصویر از Zone-H گرفته شده است که هکر هاست دی ال پس از هک کردن سایت هاست دی ال اقدام به ثبت آن در این وب سایت بین المللی نموده است . برای مشاهده لینک اصلی اینجا کلیک کنید .

هک شدن هاست دی ال توسط یک هکر معروف به نام سورنا سبب ترس شدید اهالی وب هاستینگ ایران شد

هاست دی ال بزرگ ترین و امن ترین ارائه کننده هاست و میزبانی وب حد اقل در طی ۳ سال گذشته در ایران بوده است و شهرت  زیادی در میزبانی وب سایت های بسیار بزرگ و پر ترافیک ایرانی کسب کرده است . هنوز هیچ اطلاعیه ای از سمت مدیران هاست دی ال و اخبار مربوط به دلیل هک شدن هاست دی ال ارائه نشده است ولی احتمال نفوذ پذیر بودن سیستم مدیریت محتوا و مدیریت هاستینگ آدونیس و استفاده هکر هاست دی ال از باگ های آن از همه بیشتر است .  باید منتظر واکنش و اعلام رسمی دلایل هک شدن توسط هاست دی ال بود .

استفاده  از آنتی ویروس های به روز و فایروال های سخت افزاری سیسکو با قابلیت شناختن انواع شل ها و بد افزار ها ، به روز نگه داشتن سیستم مدیریت محتوا و سیستم عامل سرور ، نصب آخرین پچ های امنیتی و … میتوانید تا حدودی از بروز مشکلات اینچنینی بکاهد . گفتنی است ، این اتفاق و هک شدن هاست دی ال به عنوان بزرگ ترین وب هاستینگ ایرانی ترس زیادی را در بین اهالی وب هاستینگ ایران و شرکت های معروف میزبانی وب ایجاد کرده است .

گروه خبری کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *