وب سرور آپاچی Apache

      هیچ دیدگاهی برای وب سرور آپاچی Apache ثبت نشده

وب سرور آپاچی Apache Web Server

وب سرور HTTP آپاچ که با نام آپاچی در ایران معروف است یک وب سرور رایگان و متن باز بسیار قدرتمند است . وب سرور آپاچی معروف ترین و پر استفاده ترین وب سرور در سراسر جهان است و بیشر وب سایت های میزبانی شده در وب ، با وب سرور آپاچی هاست شده اند . در سال ۲۰۰۹ وب سرور آپاچی با اختصاص دادن ۱۰۰ میلیون وب سایت هاست شده با این وب سرور ، ربته نخست برترین و پر استفاده ترین وب سرور جهان را به خود اختصاص داد . وب سرور آپاچی در اصل برای کار بر روی سیستم هامل های بر پایه یونیکس طراحی و ساخته شد هر چند که که در نگارش های بعدی آن توسط تیم توسعه  وب سرور آپاچی با نام  Apache Software Foundation با سایر سیستم عامل های سرور مانند FreeBSD , Linux , Solaris , Novel , Windows و سایر سیستم عامل های سرور نیز سازگار شد .

وب سرور آپاچی معروف ترین وب سرور جهان در سرور های لینوکس است

وب سرور آپاچی معروف ترین وب سرور جهان در سرور های لینوکس است

وب سرور آپاچی یک وب سرور متن باز و رایگان است و نسخه های ابتدایی و اولیه آن بر پایه وب سرور قدیمی NCSA HTTPd طراحی و ساخته شد . بعد ها و با توسعه وب سرور آپاچی و ایجاد تغییرات وسیع در ساختار آن عملا اثری از کد های وب سرور قدیمی NCSA در وب سرور آپاچی به چشم نمیخورد و با گذشت زمان وب سرور آپاچی به یک ساختار منسجم و منحصر به فرد و کاملا اختصاصی دست یافت .

هدف از طراحی و ساخت وب سرور آپاچی در واقع ایجاد سریع ترین وب سرور نبوده و نیست . وب سرور آپاچی یک وب سرور high performance است و بر خلاف وب سرور هایی با توان  تک پردازشی ، وب سرور آپاچی مجموعه ای از ماژول های چند پردازشی گوناگون یا  MultiProcessing Modules یا همان MPMs را به سیستم عامل و کاربران آن ارائه میکند . این قابلیت و سیستم طراحی خاص وب سرور آپاچی سبب شده است تا در برابر وب سروری مانند انجین ایکس Nginx سرعت کمتری در لود صفحات ثابت یا استاتیک وب Static Pages و در قبال آن سرعت بالاتری در لود صفحات داینامیک داشته باشد .

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *