پایان پشتیبانی رسمی از Ubuntu 13.04

پایان پشتیبانی رسمی از Ubuntu 13.04

همانطور که ماه ها پیش در وب سایت رسمی Ubuntu آعلام شده بود ، پایان پشتیبانی رسمی از Ubuntu 13.04 در تاریخ January 27 2014 فرا رسید. این ورژن لینوکس بیشتر برای استفاده های Desktop مورد توجه قرار گرفتن و کمتر کسی به عنوان سرور از آن استفاده کرد .

پایان پشتیبانی رسمی از Ubuntu 13.04

پایان پشتیبانی رسمی از Ubuntu 13.04

لینوکس Ubuntu 13.04 که نام Raring Ringtail برای آن انتخاب شده بود بسیار سریع ، با امکانات خیلی وسیع در زمینه استفاده های شخصی و کامپیوتر های Desktop و پر از ایرادات بزرگ و کوچک در حیطه سرور و وب سرور بود . اپلیکشن ها و پکیج های زیادی با این نسخه از لینوکس سازگاری نداشتند که باعث بروز مشکلاتی در این مقوله شد .

سرعت نسخه ۱۳.۰۴ اوبونتو بسیار بیشتر از نسخه ۱۲.۰۴ بود که سبب شده بود به یک انتخاب خوب برای تک سایت های بزرگ و پر ترافیک و سنگین تبدیل شود . شرط استفاده از ورژن های ۹ ماه ساپورت Ubuntu به عنوان وب سرور ، استفاده در محیط های غیر تجاری و یا فقط برای یک سایت است . دلیل اصلی آن نیز استفاده از ورژن های Mainline انواع پکیج ها و برنامه ها در این نسخه های اوبونتو است .

ورژن بعدی Ubunu 13.10 است که در حال توسط تیم توسعه اوبونتو پشتیبانی میشود و با آدرس زیر قابل دانلود است  :

http://www.ubuntu.com/download

 به شما توصیه میکنیم از این نسخه نیز برای محیط های تجاری و مقاصد حساس استفاده نکنید . اوبونتو نسخه ۱۳ زمانی کارایی بالایی خواهد داشت که نیاز به نصب و راه اندازی سرویس ها و برنامه های زیادی روی آن نباشد . بنا بر این نصب کنترل پنل های وب هاستینگ و راه اندازی هاست اشتراکی روی این نسخه از لینوکس Ubuntu به هیچ عنوان توصیه نمیگردد .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *