کانفیگ لایت اسپید

وب سرور لایت اسپید علاوه بر سازگاری کامل با easyapache در سی پنل ، امکان انجام کانفیگ حرفه ای و  کامپایل php از طریق  پنل ادمین خود را نیز داراست . کانفیگ لایت اسپید از طریق ادمین پنل مبتنی بر وب این وب سرپر سریع و قدرتمند و به خصوص کامپایل php بدون نیاز به easyapache  و از داخل پنل ادمین لایست اسپید سبب پایدار تر شدن php و افزایش سرعت لود صفحات وب و بالا رفتن کیفیت کانفیگ لایت اسپید میشود . 

کانفیگ لایت اسپید به کمک پنل ادمین حرفه ای لایت اسپید

اصلی ترین  امکان این پنل حرفه ای در کانفیگ لایت اسپید ، امکان  کامپایل php از طریق همین  پنل  ادمین است . کامپایل php از این طریق سریع تر و بسیار پایدار تر خواهد بود  و احتمال مواجه به ارور های احتمالی در وب سرور Litespeed را به حد اقل ممکن خواهد رساند .   برای کامپایل php‌ از طریق پنل ادمین لایت اسپید روی منوی Actions کلیک کرده و سپس زیر منوی Compile PHP را باز کنید :

کانفیگ وب سرور لایت اسپید و کامپایل php

قبل از آغاز کامپایل php باید از نصب بودن patch ، gcc ، glibc ، libstdc++ ، gcc-c++ ، binutils ، libtool ، autoconf ، make روی سرور لینوکس اطمینان حاصل کنید . برای نصب این پکیج ها به روش زیر عمل کنید :

بعد از انتخاب ورژن PHP مورد نظر ، با صفحه ای مشابه عکس فوق مواجه میشوید . توجه داشته باشید که پارامتر های پیش فرض در قسمت Configure Parameters برای کامپایل بسیار محدود بوده و اغلب کتابخانه ها و توابع ضروری php برای راه اندازی یک سرور اشتراکی را شامل نمیشوند . بنا بر این باید به صورت دستی آن ها را اضافه کرده و سپس کامپایل کنیم :

ابتدا باید پیش نیاز های این توابع و کتابخانه های php را با کمک دستور yum روی سرور های centos نصب کنیم .

CentOS 5 32BIT

CentOS 5 64BIT

CentOS 6 32BIT

CentOS 6 64BIT

Ubuntu

 

حالا سرور شما آماده قبول کامپایل php توسط ادمین پنل وب سرور لایت اسپید است . توجه داشته باشید در صورت عدم نصب هر یک از موارد فوق در سرور لینوکس ، کانفیگ لایت اسپید شما با مشکل مواجه خواهد شد .  بنا بر این نصب تمامی موارد فوق در لینوکس و قبل از کانفیگ لایت اسپید و کامپایل php ضروری است .

کامپایل php برای لایت اسپید  LSAPI – LSPHP

از منوی Compile PHP و در قسمت Configure Parameters پارامتر های زیر را وارد میکنیم :

از قسمت پایین صفحه امکان انتخاب Opcode Cache  های APC , EAccelerator و همچنین Xcache را دارید . نصب همزمان این کشینگ های php به هیچ عنوان توصیه نمیشود . اگر هدف شما از کانفیگ لایت اسپید مدیریت سرور های اشتراکی لینوکس است به شما کش EAccelerator را پیشنهاد میکنیم . اگر بالا ترین سازگاری و پایداری سرور برای شما مهم ترین فاکتور ممکن است ، سیستم کش APC بهترین انتخاب ممکن است . اگر فقط یک یا چند سایت شخصی دارید و بیشترین سرعت ممکن مد نظر شماست احتمالا XCache انتخاب بهتری خواهد بود . در کنار یکی از Opcode Cache های فوق میتوانید از Memcache نیز استفاده کنید . به شما توصیه میکنیم حتما در همین مرحله تصمیم نهایی خود را بگیرید و بعد از کامپایل شدن php تا حد امکان تغییری در سیستم کش ایجاد نکنید . کامپایل های دستی ممکن است پایداری وب سرور شما را کم کند .

سر انجام روی Build PHP x.xx کلیک کنید و وارد مرحله کامپایل PHP شوید. 

کانفیگ لایت اسپید

ادمین پنل لایت اسپید امکانات فراوانی را برای مدیر سرور فراهم کرده است و دست ادمین لینوکس برای کانفیگ لایت اسپید از طریق این پنل بسیار باز است . وب بیس بودن پنل ادمین خود سبب ساده تر شدن کار میگردد . در تصویر زیر نمایی از قسمت Tune کردن وب سرور لایت اسپید در پنل ادمین را مشاهده میکنید :

کانفیگ لایت اسپید

 تقریبا مهم ترین عوامل مربوط به سرعت و کارایی وب سرور لایت اسپید در تب Tuning وجود دارند . به دلیل ارتباط مستقیم مقادیر تنظیم شده در این بخش با نوع کاربری و فعالیت سرور شما ، برای راه اندازی اولیه به مقادیر قسمت Tuning در ادمین لایت اسپید دست نزنید و اجازه دهید لایت اسپید حد اقل ۲۴ ساعت با کانفیگ پیش فرض کار کند .  پس از آن و با توجه به لاگ های سیستم و لایت اسپید اقدام به تیون کردن این مقادیر کنید . توجه داشته باشید هیچ وقت نباید این مقادیر را به صورت ناگهانی کم یا زیاد کنید … تغییرات باید آهسته صورت بگیرد و بین هر تیون سازی لایت اسپید حد اقل ۲۴ ساعت زمان سپری شده باشد .

درخواست کانفیگ لایت اسپید خود را از طریق پورتال مشتریان برای ما ارسال نمایید . کانفیگ Litespeed برای مشتریان سرور اختصاصی گروه کامپایلر کاملا رایگان است .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *