کانفیگ لایت اسپید

وب سرور لایت اسپید علاوه بر سازگاری کامل با easyapache در سی پنل ، امکان انجام کانفیگ حرفه ای و  کامپایل php از طریق  پنل ادمین خود را نیز داراست . کانفیگ لایت اسپید از طریق ادمین پنل مبتنی بر وب این وب سرپر سریع و قدرتمند و به خصوص کامپایل php بدون نیاز به easyapache  و از داخل پنل ادمین لایست اسپید سبب پایدار تر شدن php و افزایش سرعت لود صفحات وب و بالا رفتن کیفیت کانفیگ لایت اسپید میشود . 

کانفیگ لایت اسپید به کمک پنل ادمین حرفه ای لایت اسپید

کانفیگ لایت اسپید به کمک پنل ادمین حرفه ای لایت اسپید

اصلی ترین  امکان این پنل حرفه ای در کانفیگ لایت اسپید ، امکان  کامپایل php از طریق همین  پنل  ادمین است . کامپایل php از این طریق سریع تر و بسیار پایدار تر خواهد بود  و احتمال مواجه به ارور های احتمالی در وب سرور Litespeed را به حد اقل ممکن خواهد رساند .   برای کامپایل php‌ از طریق پنل ادمین لایت اسپید روی منوی Actions کلیک کرده و سپس زیر منوی Compile PHP را باز کنید :

کانفیگ وب سرور لایت اسپید و کامپایل php

کانفیگ وب سرور لایت اسپید و کامپایل php

قبل از آغاز کامپایل php باید از نصب بودن patch ، gcc ، glibc ، libstdc++ ، gcc-c++ ، binutils ، libtool ، autoconf ، make روی سرور لینوکس اطمینان حاصل کنید . برای نصب این پکیج ها به روش زیر عمل کنید :

بعد از انتخاب ورژن PHP مورد نظر ، با صفحه ای مشابه عکس فوق مواجه میشوید . توجه داشته باشید که پارامتر های پیش فرض در قسمت Configure Parameters برای کامپایل بسیار محدود بوده و اغلب کتابخانه ها و توابع ضروری php برای راه اندازی یک سرور اشتراکی را شامل نمیشوند . بنا بر این باید به صورت دستی آن ها را اضافه کرده و سپس کامپایل کنیم :

ابتدا باید پیش نیاز های این توابع و کتابخانه های php را با کمک دستور yum روی سرور های centos نصب کنیم .

CentOS 5 32BIT

CentOS 5 64BIT

CentOS 6 32BIT

CentOS 6 64BIT

Ubuntu

 

حالا سرور شما آماده قبول کامپایل php توسط ادمین پنل وب سرور لایت اسپید است . توجه داشته باشید در صورت عدم نصب هر یک از موارد فوق در سرور لینوکس ، کانفیگ لایت اسپید شما با مشکل مواجه خواهد شد .  بنا بر این نصب تمامی موارد فوق در لینوکس و قبل از کانفیگ لایت اسپید و کامپایل php ضروری است .

کامپایل php برای لایت اسپید  LSAPI – LSPHP

از منوی Compile PHP و در قسمت Configure Parameters پارامتر های زیر را وارد میکنیم :

از قسمت پایین صفحه امکان انتخاب Opcode Cache  های APC , EAccelerator و همچنین Xcache را دارید . نصب همزمان این کشینگ های php به هیچ عنوان توصیه نمیشود . اگر هدف شما از کانفیگ لایت اسپید مدیریت سرور های اشتراکی لینوکس است به شما کش EAccelerator را پیشنهاد میکنیم . اگر بالا ترین سازگاری و پایداری سرور برای شما مهم ترین فاکتور ممکن است ، سیستم کش APC بهترین انتخاب ممکن است . اگر فقط یک یا چند سایت شخصی دارید و بیشترین سرعت ممکن مد نظر شماست احتمالا XCache انتخاب بهتری خواهد بود . در کنار یکی از Opcode Cache های فوق میتوانید از Memcache نیز استفاده کنید . به شما توصیه میکنیم حتما در همین مرحله تصمیم نهایی خود را بگیرید و بعد از کامپایل شدن php تا حد امکان تغییری در سیستم کش ایجاد نکنید . کامپایل های دستی ممکن است پایداری وب سرور شما را کم کند .

سر انجام روی Build PHP x.xx کلیک کنید و وارد مرحله کامپایل PHP شوید. 

کانفیگ لایت اسپید

ادمین پنل لایت اسپید امکانات فراوانی را برای مدیر سرور فراهم کرده است و دست ادمین لینوکس برای کانفیگ لایت اسپید از طریق این پنل بسیار باز است . وب بیس بودن پنل ادمین خود سبب ساده تر شدن کار میگردد . در تصویر زیر نمایی از قسمت Tune کردن وب سرور لایت اسپید در پنل ادمین را مشاهده میکنید :

کانفیگ لایت اسپید

کانفیگ لایت اسپید

 تقریبا مهم ترین عوامل مربوط به سرعت و کارایی وب سرور لایت اسپید در تب Tuning وجود دارند . به دلیل ارتباط مستقیم مقادیر تنظیم شده در این بخش با نوع کاربری و فعالیت سرور شما ، برای راه اندازی اولیه به مقادیر قسمت Tuning در ادمین لایت اسپید دست نزنید و اجازه دهید لایت اسپید حد اقل ۲۴ ساعت با کانفیگ پیش فرض کار کند .  پس از آن و با توجه به لاگ های سیستم و لایت اسپید اقدام به تیون کردن این مقادیر کنید . توجه داشته باشید هیچ وقت نباید این مقادیر را به صورت ناگهانی کم یا زیاد کنید … تغییرات باید آهسته صورت بگیرد و بین هر تیون سازی لایت اسپید حد اقل ۲۴ ساعت زمان سپری شده باشد .

درخواست کانفیگ لایت اسپید خود را از طریق پورتال مشتریان برای ما ارسال نمایید . کانفیگ Litespeed برای مشتریان سرور اختصاصی گروه کامپایلر کاملا رایگان است .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *