گوگل و حذف www از تمام لینک های ایندکس شده

گوگل در اقدامی جالب و البته عجیب اقدام به حذف www از بسیاری از وب سایت های ایندکس شده در موتور جستجوی گوگل کرده است . سابقا سایت ها با www ، بدون www یا با هر دو فرمت در گوگل ایندکس میشدند .

گوگل و حذف www از تمام لینک های ایندکس شده

گوگل و حذف www از تمام لینک های ایندکس شده

نتیجه آن در بعضی از موارد ایندکس شدن یک محتوا و لینک با هر ۲ حالت فوق بود که در حالت کلی برای سئو مضر محسوب میشد . گوگل با این تغییر عملا مشکلات سئوی مربوط به بسیاری از سایت ها را به طور خود کار حل کرد . با وجود آموزش های فراوان ، مدیران بسیاری ازوب سایت ها هنوز هم اقدام به مشخص کردن نحوه ایندکس شدن (و البته باز شدن) سایت مطالب سایت خود در موتور جستجوی گوگل نکرده بودند .

گوگل و حذف www از تمام لینک های ایندکس شده

البته به نظر میرسد بعضی از وب سایت ها (به صورت ناقص) هنوز هم با www در گوگل ثبت شده اند ولی آنچه که مسلم است ، فعلا لینک های با www در حال تبدیل شدن به حالت بدون www درنتایج گوگل هستند . شاید برای سئو کاران و مدیران حرفه ای ، این تغییرات از اهمیت بالایی برخوردار نباشند ولی حامل یک پیام مهم و پر معنا هستند . گوگل زنده است و همواره در حال به روز رسانی و تغییرات در الگوریتم ایندکسینگ ، رنک دهی و ارزش گذاری روی سایت هاست . 

در مطالب گذشته ۲ آموزش برای کنترل باز شدن سایت با www یا بدون www در سایت قرار دادیم . آموزش اول برای وب سرور های سازگار با .htaccess مانند وب سرور آپاچی و لایت اسپید بود :

باز شدن سایت با WWW یا بدون WWW و تاثیر آن بر سئو

 آموزش دوم نیز مربوط به nginx rewrite و نحوه کنترل باز شدن سایت با www یا بدون آن دروب سرور انجین اکس بود :

باز شدن سایت فقط با WWW یا بدون WWW در NGINX

به هر حال ظاهرا گوگل سعی در ساده تر کردن سئو و بهینه سازی سایت برای وب مستران دارد و به مرور بعضی از ضروریات فعلی سئو سازی ، به صورت اتوماتیک و توسط خود گوگل انجام خواهد شد .

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *