کانفیگ EasyApache در WHM

      ۸ دیدگاه برای کانفیگ EasyApache در WHM

وب سرور آپاچی یک وب سرور قدرتمند و High Perofmance  متن باز است که میتوان آن را محبوب ترین و پر استفاده ترین وب سرور در جهان نامید . کانفیگ وب سرور که  در حالت دیفالت آپاچی است مهم ترین شرط استفاده از این وب سرور قدرتمند در هاست اشتراکی و سرور های لینوکس است . با یک کانفیگ صحیح و حرفه ای قادر به هاست و میزبانی تعداد زیادی وب سایت پر بازدید در سرور اختصاصی لینوکس خود خواهید بود . کانفیگ WHM سرور ، نوع کش استفاده شده ، ورژن پی اچ پی مورد استفاده در سرور ، هنلدر مورد استفاده در پی اچ پی و خیلی عوامل دیگر در شکل و نوع کانفیگ آپاچی تاثیر گذار هستند . EasyApache نام برنامه ای قدرتمند است که WHM/cPanel در اختیار مدیر سرور قرار داده است. کانفیگ سرور به کمک EasyApache به مراتب ساده تر و انجام آن برای افراد غیر حرفه ای را امکان پذیر میسازد.

کانفیگ آپاچی در سی پنل cPanel

کانفیگ آپاچی به کمک EasyApache در سی پنل cPanel و WHM

کانفیگ WHM بدون وجود ابزار وب بیس آن امری بسیار پیچیده و دشوار است . امروزه با وجود ابزار قدرتمندی که WHM/cPanel در اختیار ما قرار داده است ، کانفیگ وب سرور و سایر سرویس ها در WHM به صورت حرفه ای و در کمترین زمان ممکن امکان پذیر خواهد بود . برنامه ایزی آپاچی EasyApache یک ابزار بسیار قدرتمند برای کانفیگ آپاچی و PHP در سرور لینوکس شما است . برای استفاده از این ابزار و کانفیگ وب سرور و پی اچ پی بدون بروز مشکل به شما توصیه میکنیم فقط در زمانی اقدام به استفاده از EasyApache کنید که از قطع نشدن کانکشن اینترنت خود اطمینان دارید . قطع شدن ارتباط شما با اینترنت در حین عملیات کامپایل مجددد PHP و Apache میتواند سبب دان شدن سرور شود . بهترین روش استفاده از این ابزار در ریموت دسکتاپ ویندوز سرور است . برای این کار یک سرور مجازی ویندوز با حد اقل رم و پردازنده کفایت میکند .

آموزش کانفیگ آپاچی با برنامه EasyApache

ابتدا وارد مدیریت هاست WHM شده و با اجرای برنامه EasyApache با این صفحه مواجه میشویم :

مرحله اول کانفیگ آپاچی با EasyApache

مرحله اول کانفیگ آپاچی با EasyApache

در این مرحله از کانفیگ به کمک برنامه ایزی آپاچی  شما باید انتخاب کنید که چه خواسته ای از سیستم و سرور خود دارید . آیا مایل به استفاده از تنظیمات قبلی و ایجاد تغییرات جدید در آن هستید؟ در این صورت گزینه پیش فرض مناسب شما است . آیا مایل به شروع کانفیگ همه چیز از صفر و از ابتدا هستید؟ در این صورت گزینه Basic بهترین انتخاب برای شما است . سایر موارد مناسب راه اندازی یک سرور برای هاست اشتراکی نیست و بنا بر این به آن ها نمیپردازیم . پس از انتخاب این قسمت روی دکمه Start customizing based on profile کلیک کنید . حالا به صفحه ای مانند زیر منتقل میشوید :

انتخاب ورژن آپاچی در EasyApache

انتخاب ورژن آپاچی در EasyApache

انتخاب ورژن آپاچی

در این مرحله باید ورژن وب سرور آپاچی مورد نظر خود را انتخاب کنید . معمولا آخرین ورژن استیبل و پایدار این وب سرور توصیه میشود . در اینجا آخرین ورژن آپاچی نسخته Apache 2.4.4 است . توجه داشته باشید جلوی آپاچی ۲٫۴٫۴ با عبارت EXPERIMENTAL مواجه هستیم . این بدین معناست که این ورژن جدید است و هنوز به طور کامل تست نشده است . نسخه های اینچنینی با اینکه بتا و آزمایشی نیستند و نسخه اصلی محسوب میشوند ولی به دلیل جدید بودن همیشه احتمال بروز کانفلیکت هایی با سایر سرویس ها توسط آن ها وجود دارد . بنا بر این اگر حرفه ای هستید از آپاچی ۲٫۴٫۴ و در غیر این صورت از آپاچی ۲٫۲٫۲۴ استفاده کنید و تا توصیه شدن ورژن آپاچی ۲٫۴ توسط خود WHM/cPanel صبر کنید . بعد از انتخاب ورژن آپاچی مورد نظر خود روی دکمه آبی رنگ Next Step کلیک کنید . همانطور که ملاحظه میکنید وارد صفحه انتخاب ورژن PHP مورد نظر خود مانند عکس زیر میشوید :

انتخاب ورژن PHP در کانفیگ آپاچی توسط EasyApache

انتخاب ورژن PHP در کانفیگ آپاچی توسط EasyApache

انتخاب ورژن PHP

انتخاب آخرین ورژن پایدار php 5.3 همواره از نظر امنیتی توصیه میشود (در لحظه نگارش این مقاله ۵.۳ ). به هر حال دوستانی که اصرار به استفاده از ورژن ۵٫۲ دارند میتوانند از این طریق ورژن ۵٫۲ را انتخاب کنند ولی به این امر واقف باشن که استفاده از آخرین ورژن پایدار  ۵٫۳ همیشه توسط شرکت های بزرگ امنیتی توصیه میشود . بعد از اتخاب ورژن php مورد نظر خودتان روی دکمه آبی رنگ Next Step کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی تنظیمات و کانفیگ آپاچی توسط EasyApache  شوید . برای نمایش تمام تنظیمات ممکن از انتهای صفحه روی دکمه Exhaustive Option List کلیک کنید . حالا با یک صفحه بلند و طولانی و پر از امکانات مختلف برای انتخاب و کامپایل مواجه میشوید . بهترین کانفیگ ایزی آپاچی ارتباط مستقیم با نوع کاربری شما و نوع سخت افزار سرور شما دارد . بنا بر این در اینجا فقط سعی میکنیم یک کانفیگ جنرال و امتحان پس داده را به شما آموزش دهیم .

گزینه های زیر را در EasyApache تیک بزنید تا در حین عملیات کامپایل php و آپاچی نصب شوند :

Cache

Deflate

Disk Cache

Expires 

Mod FCGID

Fileprotect

Headers

MPM Worker

Proxy

UniqueId 

Watchdog

EAccelerator for PHP

IonCube Loader for PHP

Mod Security

Suhosin for PHP

Zend Guard Loader for PHP

Bcmath

CGI

Calendar

CurlSSL

FTP

GD

Gettext

Iconv

Imap

Magic Quotes

Mbregex

Mbstring

Mcrypt

Mysql

MySQL “Improved” extension

Openssl 

PDO

PDO MySQL

POSIX

Patch Info Check

Pear

PGsql

Phar

SOAP

SQLite3

Safe PHP CGI

Sockets

System Timezone

TTF (FreeType)

Zlib

Save my profile with appropriate PHP 5 options set so that it is compatible with cpphp

Reset Apache Config to default – any customizations will be lost (this session only)

حالا روی دکه Save and Build کلیک کنید . عملیات کامپایل و نصب مجدد آغاز شد . این فرایند میتوانید تا ۱۵ دقیقه یا بیشتر زمان ببرد . بنا بر این صبر کنید تا عملیات کامپایل مجدد تا آخر انجام شود . اگر سیستم و سرور شما به اندازه کافی Ram ندارد و حافظه آن پر است میتوانید تمام مراحل فوق را در محیط SSH انجام دهید . برای این کار کفی است تا دستور زیر را در محیط SSH لینوک وارد کنید :

/scritps/easyapache

باز هم تکرار میکنیم این یک آموزش کلی برای کانفیگ EasyApache در cPanel برای راه اندازی یک سرور هاستینگ اشتراکی با تنظیمات استاندارد بود . تغییرات بسیار زیادی میتوان بر حسب نیاز در این کانفیگ داد . برای کانفیگ آپاچی سرور خود به صورت فوق حرفه ای میتوانید با ما تماس بگیرید . کانفیگ WHM برای ارائه یک هاست و میزبانی وب حرفه ای و موفق باید بسیار حرفه ای و دقیق باشد و در غیر این صورت موفقیتی در کار نخواهد بود .

گروه وب هاستینگ کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

8 thoughts on “کانفیگ EasyApache در WHM

 1. shahab

  سلام وقت بخیر

  جناب وب سرور ما لایت اسپید هست با وجود لایت اسپید کدام توابع نیاز نیست فعال شوند ؟

  ممنون میشم پاسخ بدید

  Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   کاملا شخصیست و بستگی به نوع نیاز های شما و همچنین اسکریپت های سرور داره . قانون کلی حاکم اینه : توابعی که نیاز ندارید ببندید…امنیت سرور افزایش خواهد یافت

   Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   کش همیشه باعث کاهش فشار ناشی از کامپایل صفحات PHP و همچنین کوئری های سنگین دیتابیس میشه . تفاوتی نداره وب سرور شما چیست . با کش همیشه وضعیت رو میتونید بهتر کنید…

   Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   سلام ، بله انجام میدیم . درخواست های کانفیگ سرور خود را در پورتال مشتریان ارسال کنید :
   portal.compiler.ir

   Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   خیر ، فقط تنظیمات PHP مهمه که وب سرور لایت اسپید مجددا از روی نسخه ساخته شده توسط EasyApache پی اچ پی رو کامپایل خواهد کرد .

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *