کانفیگ وب سرور

وب سرور سخت افزار یا نرم افزاری است که محتوای وب سایت را از طریق اینترنت در دسترس کاربران قرار میدهد . وظیفه اصلی وب سرور ارسال صفحات وب به سرویس گیرنده یا همان Client است . ارتباط بین وب سرور و Client ها به کمک پروتوکل Hypertext Transfer Protocol یا همان HTTP معروف میسر میگردد . محتوای ارسال شده توسط وب سرور به صورت HTML و از طریق مرورگر های اینترنت در دسترس Client ها قرار میگیرد . بنا بر این وب سرور در کنار سرویس DNS یکی از اصلی ترین ارکان هر سرور به شمار میرود و بدون وجود آن امکان باز کردن صفحات وب  در اینترنت غیر ممکن است .

کانفیگ وب سرور

کانفیگ وب سرور

توجه داشته باشید که وب سرور در هر لحظه در حال تعامل با پایگاه داده و PHP (در سرور های لینوکسی) می باشد . همانطور که کانفیگ صحیح و حرفه ای وب سرور به افزایش سرعت لود شدن صفحات وب و همچنین کاهش لود سرور و مصرف پردازنده و رم کمک میکند ، کانفیگ غلط یا غیر حرفه ای وب سرور نیز عملکرد سرور را مختل می نماید . کنترل پنل های وب هاستینگ معمولا از تنظیمات پیش فرض در نصب و پیکر بندی وب سرور ها استفاده میکنند . تنظیمات پیش فرض در وب سرور ها معمولا برای تعداد کانکشن های بالا و ترافیک سنگین وب سایت های شلوغ جوابگو نیست و وب سرور می بایست بر اساس نیاز های هر سایت یا سرور کانفیگ و پیکر بندی شود . در صورت عدم کانفیگ صحیح و حرفه ای وب سرور ، سرعت لود شدن وب سایت ها کاهش چشم گیری خواهد داشت و وب سرور زیر بار و ترافیک سنگین لود سرور را تا مرز داون شدن بالا برده و حتی باعث ایجاد اختلال در عملکرد پایگاه داده MySQL خواهد شد .

کانفیگ وب سرور

یکی از نکات بسیار مهم در مقوله کانفیگ وب سرور های لینوکسی ، انتخاب هندلر PHP  مناسب و تنظیمات وابسته به آن بر اساس نیاز های سرور و همچنین نوع وب سرور مورد نظر است .

گروه کامپایلر با استفاده از جدید ترین متد ها اقدام به ارائه خدمات حرفه ای کانفیگ وب سرور در سرور های مبتنی بر لینوکس ، یونیکس و ویندوز سرور می نماید . در حال حاضر خدمات کانفیگ وب سرور شامل وب سرور های آپاچی ، انجین اکس ، لایت اسپید ، لایت تی پی دی ، چروکی ، جی ون و IIS میگردد و در آینده ای نزدیک چند وب سرور مدرن دیگر نیز به این وب سرور ها اضافه خواهند شد .

برای استفاده از خدمات کانفیگ وب سرور گروه کامپایلر ، از منو های مربوطه وب سرور مورد نظر خود را انتخاب نمایید و یا از طریق یکی از پل های ارتباطی زیر درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

تلفن: ۰۳۱۳۴۴۲۰۳۰۱

آدرس ایمیل: [email protected]

ارسال تیکت در پرتال مشتریان کامپایلر.

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *