سئو وردپرس

بهینه سازی و سئو وردپرس

در راستای ارائه خدمات بهینه سازی وب سایت و سئو رایگان به وب سایت های ایرانی و هموطنان عزیز ، تصمیم به ارائه خدمات تخصصی سئو و بهینه سازی وب سایت های مبتنی بر سیستم مدیریت محتوای وردپرس WordPress گرفته ایم. سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت پیش فرض ، سئو و بهینه است و از لحاظ سئو نسبت به تمام انواع سیستم های مدیریت محتوا برتری دارد . ولی روش ها و راه کار هایی نیز وجود دارد که با کمک آن ها میتوان سئو وردپرس را تقویت و ترافیک و بازدید وب سایت را دو چندان نمود . سیستم مدیریت محتوا وردپرس بر استفاده ترین و معروف ترین سایت ساز و وبلاگ ساز متن باز در جهان است . یکی از مهم ترین دلایل استفاده وسیع از وردپرس ، وضعیت سئو وردپرس در موتور های جستجو و به خصوص گوگل است . سئو وردپرس به صورت پیش فرض و بدون ایجاد تغییرات در اسکریپت نسبت به سایر رقیبان خود مانند جوملا ، دروپال ، نیوک و سایر سیستم های مدیریت محتوا قوی تر است . وردپرس بهترین انتخاب برای افرادی است که سئو برای آن ها در اولویت قرار دارد، آموزش بهینه سازی وردپرس نیز اگرچه در نگاه اول سخت به نظر میرسد، ولی با رعایت نکات زیر برای همه علاقه مندان شدنیست.

سئو وردپرس

سئو وردپرس

به عقیده شخصی نگارنده این مطلب ، علاوه بر قوی بودن سئو وردپرس از نظر طراحی و کد نویسی استاندارد و بهینه ، خود گوگل نیز به دلایلی تمایل بیشتری به نمایش مطالب وردپرسی در صفحات اول از خود نشان میدهد و با فرض قرار دادن مطالب یکسان به صورت همزمان در سایت ساز های جوملا ، وردپرس ، دروپال و دیتالایف و با تنظیمات پیش فرض ، بعد از ایندکس شدن این مطالب در گوگل شاهد نمایش مطلب قرار گرفته در وردپرس در رتبه بالا تری نسبت به سایر اسکریپت ها خواهیم بود . در مطالب قبلی مربوط به سئو وردپرس و به طور کلی سئو ، بار ها اشاره کردیم که در معنای وسیع و کلی ، بهینه سازی سایت و سئو محدود به یک سیستم مدیریت محتوای خاص نمیگردد و با رعایت قوانین و قواعد سئو در هر سیستم مدیریت محتوایی در دراز مدت قادر به کسب موفقیت در موتور های جستجو خواهید بود ولی این برتری وردپرس به خصوص برای افراد تازه کار و مبتدی در امر سئو در کوتاه مدت امری انکار ناپذیر است .

بهینه سازی وردپرس

بهینه سازی وردپرس

آموزش سئو بهینه سازی وردپرس

در این مقاله آموزش سئو سعی میکنیم بر اساس تجربه های شخصی و همچنین آموزش های وب سایت moz.org به تجزیه و تحلیل موتور های جستجوگر اینترنت و مخصوصا گوگل و نحوه تعامل آن ها با سیستم مدیریت محتوای وردپرس پرداخته و در نهایت مهم ترین فاکتور های بهبود و بهینه سازی وردپرس و افزایش پیج رنک گوگل و ترافیک وب سایت مبتنی بر وردپرس را به شما معرفی کنیم . در این مقاله بیشتر به توضیح اصول و مفاهیم بهینه سازی وردپرس می پردازیم و روی پلاگین یا افزونه سئو وردپرس خاصی تاکیدی نخواهیم داشت .

سایت ساز وردپرس علاوه بر سئو بودن به صورت پیش فرض ، امکان ایجاد تغییرات و شخصی سازی وسیع و سئو کردن بیشتر اسکریپت را به توسعه دهنده وب سایت وردپرسی میدهد . صد ها امکان و پلاگین سئو و بهینه سازی برای وردپرس وجود دارند که با استفاده صحیح و درست از این ابزار قادر خواهید بود سئو وردپرس را بیش از چند برابر قوی تر و متناسب با موضوع اصلی سایت ، بهینه سازی کنید . مسائلی مانند ساخت و انتخاب یک پیوند یکتای حرفه ای و استاندارد ، ساخت یک نقشه مبتنی بر XML برای سایت و معرفی صحیح آن به گوگل ، نصب یک پلاگین سئو برای بهینه سازی عنوان ها و متا های سایت شما ، انتخاب بهترین کلمات کلیدی ، استفاده صحیح از عکس در وردپرس برای حصول بهترین نتیجه در سئو ، ساخت و ایجاد لینک های داخلی برای بهبود سئو وردپرس ، ساخت حرفه ای فایل robots.txt بر اساس نیاز های وب سایت شما ، پیدا کردن و اصلاح لینک های شکسته و خراب در سایت ، استاندارد کردن و سئو کردن قالب وردپرس ، جلو گیری از فعالیت اسپمر ها در سایت ، عدم خرید و فروش بک لینک و استفاده از روش های سیاه برای سئو وردپرس و … فقط بخشی از مواردی هستند که برای بهبود سئو وردپرس باید رعایت و اجرا شوند .

اصول ابتدایی بهینه سازی وردپرس

مهم ترین و اولین قدم در بهینه سازی وردپرس و بهینه سازی وب سایت قرار دادن سایت در وضعیتی است که موتور های جستجو و در راس آن ها گوگل ، قادر به خزیدن در آن و ایندکس کردن محتویات آن باشند . وردپرس انجام این مهم را برای شما بسیار آسان کرده است . در قسمت تنظیمات وردپرس ، با ورود به منوی حریم خصوصی میتوانید تعیین کنید که موتور های جستجو اجازه ایندکس کردن سایت شما را دارند یا خیر .

انتخاب و نصب یک پلاگین سئو وردپرس

پلاگین های سئو وردپرس بسیار متنوع و زیاد هستند . با جستجویی ساده در زمینه افزونه سئو وردپرس با ده ها افزونه سئو وردپرس مواجه خواهید شد که طرفداران و منتقدان خاص خود را دارند . در گذشته ای نه چندان دور و کمتر از ۲ سال پیش مفهوم سئو وردپرس با پلاگینی به نام All in one seo pack گره خورده بود و تمام سئو کاران و وب مستران حرفه ای همزمان با نصب وردپرس این پلاگین سئو را نیز بر روی وردپرس نصب میکردند . این پلاگین تاثیر بسیار مثبت و مفیدی بر روی بهبود سئو وردپرس داشت و به کمک آن امکان مدیریت بر روی متا ها در پست ها و شاخه ها ایجاد میشد . در چند سال گذشته این افزونه سئو تا قبل از ظهور پلاگین سئو جدید با نام Yoast یکه تاز و بی رقیت بود ولی با ورود وردپرس سئو یوست به بازار بهینه سازی وردپرس ورق برگشت و دوران طلایی پلاگین سئو اول به پایان رسید . این مقاله مربوط به سئو وردپرس است و نه توضیحات کامل و جامع در باره افزونه سئو یوست . در مطالب قبلی آموزش سئو به معرفی افزونه بهینه سازی یوست پرداخته ایم که میتوانید در آرشیو آن را پیدا کنید . توجه داشته باشید که کانفیگ صحیح این افزونه بسیار مهم است و در صورت کانفیگ غلط و اشتباه نتیجه ای بر عکس خواهد داشت . بنا بر این اگر تخصصی در این زمینه ندارید به شما پیشنهاد میکنیم به صورت خودسرانه آن را نصب و کانفیگ نکنید و انجام این امر مهم را به ما بسپارید . در ادامه توضیح مختصری در رابطه با پلاگین های سئو وردپر س با نام all in one seo pack و wordpress seo yoast ارائه میکنیم.

پلاگین سئو وردپرس یوست – Yoast WordPress SEO Plugin

افزونه سئوی وردپرس یوست با نام WordPress SEO by Yoast مدت زمان زیادی نیست که پا در عرصه رقابت میان پلاگین های سئو مخصوص وردپرس نهاده است ولی در همین مدت زمان کوتاه به اصلی ترین رقیب پلاگین All in one seo تبدیل گشته است.از دید بسیاری از کارشناسان این افزونه توانایی هایی به مراتب بالا تر از All in One Seo Pack دارا است و در صورت تداوم این روند رو به رشد به زودی جایگزین All in One Seo خواهد گردید.

پلاگین سئو وردپرس یوست - WordPress SEO by Yoast

پلاگین سئو وردپرس یوست – WordPress SEO by Yoast

مشخصات پلاگین سئو یوست یا WordPress SEO by Yoast :

نوشتن محتوایی بهتر و مناسب گوگل و موتور های جستجو
آنالیز پیج و صفحه
بهینه سازی وردپرس در گوگل و موتور های جستجو
بهینه سازی متا تگ ها و لینک ها
نقشه گوگلی و XML سایت
بهینه سازی خوراک مطالب
ویرایش خودکار فایل های robots.txt و .htaccess
سازگار با شبکه های اجتماعی
توانایی Import و Export
Import کردن از افزونه های سئوی قبلی مانند All in One Seo Pack به منظور کمترین آسیب دیدگی در لینک های ایندکس شده
ساپورت چند زبانه و ۲۴ ساعته

دانلود پلاگین سئوی WordPress SEO by Yoast از سایت ورد پرس : Download WordPress-SEO Plugin

پلاگین سئو وردپرس با نام All in one SEO Pack

افزونه سئو آل این وان پک معروف ترین و محبوب ترین افزونه سئو وردپرس محسوب میشود و تاثیر به سزایی در بالا بردن ترافیک سایت ها و وبلاگ های مبتنی بر وردپرس دارد . هر چند این پلاگین سئو وردپرس در حال حاضر جای خود را به افزونه سئو وردپرس Yoast داده است ولی همچنان طرفداران پر و پا قرص خود را دارد.

سئو وردپرس

پلاگین سئو وردپرس All in one seo pack

امکانات پلاگین All in One Seo Pack :

ساپورت آنالیزور گوگل آنالایتیک
پشتیبانی از صفحات سفارشی
ایجاد لینک هایی حرفه ای و استاندارد برای سئو
تیون کردن لینک های مسیر یاب
API داخلی جهت برقراری ارتباط با سایر پلاگین ها و افزونه های وردپرس
تنها افزونه سئو وردپرس جهت فراهم کردن ارتباط با سایت های e-Commerce وردپرس
امنیت عالی
بهینه و سئو سازی اتوماتیک عناوین صفحات و سایت
ایجاد اتوماتیک متا تگ های مناسب سئو
جلوگیری از ایندکس شدن محتوای تکراری و یکسان
مناسب برای کاربران مبتدی.فقط نیاز به نصب دارد و پس از آن میتوانید آن را فراموش کنید
برای کاربران حرفه ای قابلیت کنترل همیه چیز را در On Page Seo فراهم میکند
سازگار با بسیاری از افزونه های سئو وردپرس مانند Auto Meta ، Ultimate Tag Warrior و …
دانلود افزونه سئو All in One Seo Pack از سایت وردپرس :
WordPress › All in One SEO Pack WordPress Plugins

متاتگ توضیحات و عنوان در وردپرس

بعد از متاتگ عنوان، تگ توضیحات مهم ترین متا تگ در سئو وردپرس به حساب می آید. در حالت پیش فرض و بدون وجود پلاگین سئو وردپرس، از قسمت تنظیمات وارد قسمت تنظیمات همگانی وردپرس شوید و قسمت های عنوان سایت و معرفی کوتاه را بر  اساس محتوای سایتتان تکمیل کنید . متنی که در قسمت عنوان سایت تعیین میکنید ، در هنگام لود شدن وب سایت وردپرسی شما در تگ Title قرار میگیرد . متنی که در قسمت معرفی کوتاه تنظیمات سایت خود قرار میدهید نیز در هنگام بارگذاری صفحه اصلی وب سایت شما در تگ Description یا توضیحات سایت قرار میگیرد . انتخاب عنوان و توضیحات سایت وردپرس بسیار مهم است و در کیفیت سئو سایت وردپرس بسیار تاثیر گذار است . عنوان سایت باید کوتاه و بیان کننده موضوع اصلی سایت باشد . اهمیت انتخاب عنوان سایت به اندازه توضیحات و تگ Description نیست ولی انتخاب استادانه نام سایت می تواند در بهینه سازی وردپرس مفید و تاثیر گذار باشد . نیازی به استفاده از کلمات کلیدی زیادی در عنوان سایت نیست . سعی کنید مهم ترین کلمه کلیدی در کل محتوای سایت را در عنوان سایت بگنجانید . توضیحات سایت وردپرسی نیز باید کوتاه و کمتر از ۱۶۰ کاراکتر باشد و به صورت خلاصه به توضیحاتی مختصر در مورد زمینه فعالیت سایت بپردازد . بار ها دیده شده که وب مستران برای سئو کردن سایت ، تمامی عبارت های کلیدی را در توضیحات سایت خود گنجانده اند!!! متا تگ توضیحات باید کوتاه و مختصر و در عین حال مفید باشد .

عنوان سایت کامپایلر : سرور مجازی و اختصاصی لینوکس | سئو :: یعنی فقط از ۵ کلمه که جزو کلمات کلیدی این سایت هم هستند استفاده شده است .

توضیحات سایت کامپایلر : مرکز تخصصی اجاره و فروش سرور مجازی و اختصاصی و هاست لینوکس و خدمات سئو :: فکر نمیکنم دیگه نیازی به زدن مثال بیشتری در خصوص انتخاب توضیحات حرفه ای سایت باشه .

شاید در الگوریتم های قدیمی گوگل و تکنیک های قدیمی سئو وردپرس استفاده از کلمات کلیدی زیاد و عبارات طولانی در توضیحات سایت در پیج رنک گوگل سایت تاثیر می گذاشت ولی در الگوریتم های پنگوئن و پاندا تقریبا تمام این حقه ها بی اثر شده است . فراموش نکنید که چیزی که یک شبه به دست بیاد یک شبه هم به باد میره…آهسته و پیوسته سایت خودتون رو در موتور های جستجو بالا بکشید و دنبال کلک زدن به گوگل نباشید چرا که در نهایت چیزی جز شکست به همراه نخواهد داشت . گول چرندیاتی مثل رساندن سایت شما به صفحه اول گوگل در ۱ هفته و ۱ ماه رو هم نخورید . سئو در عین پیچیدگی در نگاه اول ، بسیار ساده و واضح است . این نکته را در نظر داشته باشید که با نصب پلاگین های سئو، باری انتخاب متا تگ عنوان و توضیحات باید از ادمین پنل خود پلاگین استفاده کنید.

متا تگ کلمات کلیدی و انتخاب keywords در وردپرس

گوگل رسما اعلام کرده است که دیگر توجهی به کلمات کلیدی و متا تگ keyword نخواهد داشت . در واقع متا تگ کلمات کلیدی هیچ تاثیری بر پیج رنک و رتبه وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل نخواهد گذاشت ولی تا این لحظه و در زمان نگارش این مقاله ، موتور جستجوی بینگ و یاهو و سایر موتور های جستجو گر اینترنت ، هنوز به کلمات کلیدی توجه میکنند و یکی از عوامل تاثیر گذار بر رتبه سایت را در کلمات کلیدی مناسب وب سایت شما جستجو میکنند . بنا بر این اگر قصد داشتن یک ترافیک عادی در وب سایت خود را دارید ، نمیتوانید تاثیر بینگ و یاهو را نادیده بگیرید . هنوز هم بسیارند افرادی که از موتور جستجوی یاهو به جای گوگل استفاده میکنند . خود وردپرس به صورت پیش فرض قسمتی برای اضافه کردن کلمات کلیدی به Head سایت شما در نظر نگرفته است . بنا بر این یا به صورت دستی کلمات کلیدی سایت خود را در متا تگ keyword و در فایل header قالب بارگذاری کنید و در غیر این صورت از پلاگین سئو وردپرس مانند Yoast یا All in one seo pack استفاده نمایید .

بهینه سازی آدرس لینک و URL و تاثیر آن بر سئو وردپرس

پیوند یکتا یا همان نحوه آدرس دهی به لینک های سایت شما نیز یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار بر بهینه سازی و سئو وردپرس است . آدرس لینک باید اصطلاحا برای موتور جستجو دوستانه و Seo Friendly باشد . هیچ قانون مشخص و اثبات شده ای برای این انتخاب وجود ندارد و زبان اصلی سایت مبتنی بر وردپرس نقش مهمی در انتخاب پیوند یکتای مناسب برای بهینه سازی وردپرس شما دارد . یکی از معروف ترین پرما لینک های رایج برای زبان فارسی استفاده از عنوان پست به زبان فارسی است . کامپایلر نیز دقیقا از همین پرمالینک استفاده میکند . این شیوه آدرس دهی به صفحات وردپرس علاوه بر مزایای فراوان آن ، یک ایراد بسیار بزرگ نیز دارد . گوگل تمایلی به ساختن sitelinks برای این فرم آدرس دهی به لینک های سایت از خود نشان نمیدهد و به ندرت سایتی را با سایت لینک در گوگل میابید که از آدرس فارسی استفاده کرده باشد . طول پیوند یکتا باید کوتاه باشد . پیوند یکتا لزوما هیچ ارتباطی به متا تگ عنوان ندارد و میتوانید به راحتی این ۲ را از هم جدا کنید .

ساخت لینک های داخلی به مطالب سایت

ساخت لینک های داخلی در وردپرس یکی از مهم ترین قسمت های سئو سازی وردپرس و بهینه سازی وب سایت مبتنی بر سیست مدیریت محتوای وردپرس است . رفتار اسپایدر ها و بات های گوگل و سایر موتور های جستجو مانند بینگ و یاهو نشان داده است که تولید لینک داخلی در هر نوشته و پست ، تاثیر بسزا و انکار ناپذیری در ارزش گذاری گوگل بر مطالب پیشین سایت شما دارد . در واقع با ساختن لینک داخلی به یک مطلب قبلی و با همان عنوان ، سبب مراجعه همیشگی بات های گوگل به مطالب سابق با متن انتخابی شما میگردد و در نتیجه به ارزش و رتبه مطالب قدیمی در گوگل می افزاید که در سئو وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است . عده از از وب مستران فقط به ساخت لینک داخلی به صفحه اول وب سایت خود اکتفا میکنند که خوب است ولی کافی نیست .

در ضمن اگر از پلاگین های سازنده لینک داخلی استفاده میکنید ، پیشنهاد میکنیم هوشمندانه و به تمام مطالب مهم لینک بسازید و از ساختن لینک داخلی کلیشه ای و بی ارزش خود داری کنید . در مجموع اگر به جای استفاده از اینگونه پلاگین ها و افزونه های لینک ساز وردپرس ، به صورت دستی این کار انجام پذیرد ، کیفیت کار بسیار بهتر خواهد بود . هیچ الگوریتمی قدرت درک و هوش انسان را ندارد!

استفاده هوشمندانه از تگ های H1 ، H2 ، H3

موتور جستجوی گوگل توجه بسیار ویژه ای به تگ های H1 و H2 و H3 دارد و استفاده صحیح و هوشمندانه از آن ها میتوانید بر اهمیت کلمات کلیدی و توضیحات سایت شما بیافزاید . توجه داشته باشید که از قالب های استاندارد برای بهبود سئو در سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده نمایید . قالب وب سایت باید علاوه بر زیبایی ، از کد نویسی استاندارد و سئو بهره مند باشد و در غیر این صورت با افت بازدید و کاهش ترافیک سایت مواجه خواهید شد . برای مثال پوسته های وردپرس مجانی و رایگانی که در سایت themeforest قرار دارند و اغلب طراحان قالب وردپرس از این پوسته ها برای فارسی سازی و راست چین کردن استفاده میکنند ، اغلب برای متون ستون های وب سایت وردپرس از تگ H2 استفاده میکنند که از نظر اهمیت در گوگل و موتور های جستجو ، در رده دوم و پس از تگ H1 قرار دارد . آیا واقعا تصور میکنید ستون های کناری وب سایت وردپرسی شما از اهمیت خاصی برای اسپایدر و روبات گوگل برخوردار است؟! مسلما خیر .

بنا بر این تنها نتیجه حاصله ، پر اهمیت جلوه دادن مطالب بی ارزش برای گوگل و موتور های جستجو خواهد بود که نتیجه آن نیز واضح است و نیازی به توضیح بیشتری نیست . بنا بر این در صورت وجود این گونه مشکلات در قالب وردپرس حتما آن ها را ویراش کرده و به تگ های H4 تا H6 تغییر دهید .

وجود حد اقل یک تگ H1 در وبلاگ وردپرسی شما الزامیست . مهم ترین کلمات کلیدی وب سایت خود را حتما در تگ H1 قرار دهید . قالب های استاندارد وردپرس همیشه از تگ H1 در هدر سایت استفاده میکنند . H1 از نظر گوگل ، مهم ترین بخش از یک صفحه وب سایت محسوب میشود و در اولویت بندی اهمیت مطالب یک صفحه ، همواره تگ H1 در رده نخست قرار میگیرد . همیشه از وجود حد اقل یک تگ H2 و یک تگ H3 در پست های وردپرسی خود اطمینان حاصل کنید . سعی کنید در هنگام استفاده از تگ H2 و H3 از کلمات کلیدی سایت خود نیز استفاده کنید .

نقشه XML سایت وردپرسی شما برای گوگل

ساخت نقشه سایت با فرمت xml و معرفی آن به گوگل یکی دیگر از واجبات سئو وردپرس است . سایتی که نقشه ایکس ام ال نداشته باشد از نظر گوگل در اولویت نخواهد بود . نقشه سایت به روبات های گوگل این امکان را میدهد تا به خواست و اولیت بندی شما اقدام به ثبت مطالب وب سایت وردپرسی شما نمایند . از طرفی استفاده از این نقشه سایت و معرفی آن به گوگل از طریق وب مستر تولز یا ابزار وب مستران گوگل باعث تسریع زمان ایندکس شدن مطالب جدید در گوگل میشود . با این تکنیک قدم بزرگی در بهبود سئو وردپرس بر خواهید داشت . برای ساخت نقشه سایت وردپرسی نیازی به نصب پلاگین جدید و اضافی نیست . خود افزونه سئو یوست امکان ساخت و به روز کردن اتوماتیک نقشه سایت را در بخشی جدا گانه برای شما فراهم میکند که حتما باید اقدام به فعال سازی این قسمت کنید . این بخش به صورت پیش  فرض در Yoast غیر فعال است .

بهینه سازی و سئو کردن عکس های وردپرس و سایت

این قسمت اصلا پیچیده نیست . عکس ها باید از استاندارد های مشخصی برخوردار باشند و حجم زیادی هم نداشته باشند . وجود توضیحات و alt در تصاویر الزامیست و گوگل بر این مبنا موضوع عکس ها را درک و در نمایش به کاربران از آن استفاده میکند . اهمیت استفاده از عکس در سئو وردپرس و سایر سیستم های محتوا بسیار زیاد است . امروزه بسیاری از کاربران برای جستجوی مطلاب مورد نظر خود از Google Images استفاده میکنند و نتایج نهایی خود را بر اساس عکس های مشاهده شده در گوگل انتخاب میکنند . در چنین شرایطی اگر سایت شما از نظر تصاویر بهینه سازی نشود ، ترافیک زیادی را در مقایسه با رقیبان خود از دست خواهید داد . برای هر چه بهتر شدن وضعیت سئو وردپرس از نظر عکس و تصاویر سایت به شما نصب ۲ افزونه WP Smush.it و SEO Friendly Images را پیشنهاد میکنیم . سعی کنید تا جای ممکنه عکس های استفاده شده در سایت شما حجمی کمتر از ۳۰ کیلوبایت داشته باشند .

استفاده از خدمات هاست و میزبانی حرفه ای و سریع

وردپرس یکی از سنگین ترین و پر مصرف ترین اسکریپت ها به حساب می آید . با بالا رفتن بازدید وب سایت شما ، مصرف منابع سرور بالا تر و بالا تر میرود که در صورت عدم استفاده از یک سرویس میزبانی وب و هاست وردپرس غیر حرفه ای سرعت شما بسیار کم شده و در نهایت توسط مدیر هاست ساسپند میشوید . برای کسب بهترین نتیجه در سئو وردپرس سایت شما باید همیشه آپ باشد و با سرعت بسیار بالا برای کاربران و اسپایدر های موتور های جستجو در دسترس باشد . گوگل دان تایم های وب سایت شما را ثبت و در مراجعه های بعدی به سایت شما لحاظ خواهد کرد . اگر گوگل را عادت دهید به دان شدن های زیاد ، از میزان مراجعه روبات های گوگل به سایت خود کم خواهید کرد و این مساوی است با نابودی سئو وردپرس .

استفاده از قالب وردپرس استاندارد و سبک بر پایه HTML

استفاده از یک قالب سریع و ساده بر پایه استاندارد های W3 و HTML برای بهینه سازی و سئو وردپرس ضروری است . از قالب هایی که بی توجه به علم سئو و شناخت متا تگ های ضروری و تاثیر گذار در سئو ترجه و فارسی شده اند اکیدا استفاده نکنید . استفاده خیلی زیاد و بیش از حد از CSS و JS کاملا بر خلاف میل گوگل و روبات های موتور های جستجو گر است . استفاده از فایل های فلش و کتابخانه سیلور لایت مایکروسافت نیز به هیچ عنوان در وب سایت هایی که سئو هدف اصلی آن ها است توصیه نمیگردد . تنها چیزی که برای روبات های گوگل قابل درک و فهم است و ربته بندی نیز بر اساس آن صورت میگیرد متن و کد HTML است . استفاده از هر چیزی که در نهایت به این ۲ مورد تبدیل نمیشود امری بیهوده و دقیقا بر خلاف قوانین سئو است . در هدر قالب و سایت خود از عکس ها و بنر های بزرگ استفاده نکنید و برای سریع تر شدن زمان لود صفحه سایت حتما از افزونه های کش در سایت خود استفاده کنید . سرعت لود صفحات سایت خود را با معیار هایی مانند سایت gtmetrix بسنجید و همیشه در حال بهینه سازی قالب و اسکریپت خود باشید .

سئو وردپرس و بهینه سازی سایت های وردپرسی

سئو وردپرس و بهینه سازی سایت های وردپرسی

سایر موارد موثر بر سئو وردپرس

عوامل زیادی در بهینه بودن و سئو وردپرس موثرند که بعضی از آن های هر کدام یک مقاله جداگانه خواهند بود ولی به اختصار به بعضی از آن ها اشاره خواهید کرد :

 • سئو و بهینه سازی محتوای سایت شما . برای این منظور مطلب سئو در محتوا را مطالعه کنید.
 • شناخت گوگل و بهینه سازی اسکریپت و ورودی های سایت به خواسته گوگل ، برای اطلاعات بیشتر مطلب سئو گوگل را مطالعه کنید.
 • عدم اجازه به روبات های گوگل و سایر موتور های جستجو گر برای ایندکس مطالب و بخش های بی ارزش سایت برای بالا نگهداشتن چگالی کلمات اصلی سایت.
 • سئو کردن وردپرس برای کاربران و نه برای گوگل ، منظور عدم پرداخت بیش از حد به مسائل فنی و فاصله گرفتن از اصل (محتوای غنی) است.
 • عدم استفاده از چند پلاگین سئو وردپرس به صورت همزمان. برای مثال نصب همزمان Yoast SEO و All in one SEO در WordPress نه تنها سودی ندارد، بلکه باعث ایجاد تداخل در پلاگین ها شده و سبب افت سئو در سایت مبتنی بر وردپرس شما خواهد شد.
 • استفاده از پلاگین های موضوعات مشابه در وردپرس، این موضوع در هاست های حساس سبب ساسپند شدن و افزایش فشار میگردد.
 • عدم خرید و فروش بک لینک . این کار ثمری جز افت سئو وردپرس نخواهد داشت و عواقبی مانند گوگل پنالتی به همراه خواهد داشت!
 • لینک دادن و یا لینک گرفتن از سایت هایی که محتوای ارزشمندی ندارند یا با روش های Black Hat رنک خود را افزاش داده اند سئو وردپرس را نابود میکند.
 • استفاده از پاپ آپ باعث اسپم شناخته شدن وب سایت شما در دراز مدت خواهد شد . گوگل با مرور گر کروم تسلط بیشتری به شناخت این گونه سایت ها پیدا کرده است.
 • استفاده از لینک های داخلی در سایت چه به صفحه اصلی و چه به مطالب قبلی با کلمات کلیدی مشخص همیشه مفید بوده و هست.
 • استفاده صحیح و حرفه ای از تگ های h2 تا  h4 در پست ها و مطالب جدید سایت.
 • استفاده از یک تگ h1 در صفحه اصلی سایت.
 • انتخاب صحیح متا تگ های عنوان ، توضیحات سایت و کلمات کلیدی (مراجعه شود به آرشیو مطالب آموزش سئو در سایت) .
 • پیدا کردن و اصلاح لینک های شکسته شده و خراب در سایت های وردپرسی با پلاگین Broken Link Cheker .
 • پرهیز از کپی پیست کردن مطالب سایرین در وبلاگ و سایت خود
 • آپدیت روزانه و منظم سایت با مطالب چدید . گوگل به شیوه و زمان بندی های شما عادت خواهد کرد . بنا بر این یک رویه ثابت را انتخاب کرده و به صورت منظم پیاده کنید.
 • بیش از حد از برچسب استفاده نکنید . هر نوشته باید حد اکثر ۴-۵ برچسب مهم و تاثیر گذار داشته باشد.
 • قبل از اتخاب عنوان و برچسب برای پست های سایت ، خود را جای کاربران و مشتریان قرار دهید و عناوین را از دید آن ها اتخاب کنید.
 • مطالب سایت خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
 • از ایمیل مارکتینگ برای افزایش بازدید و جذب ترافیک بیشتر خود داری کنید.
 • از نصب پلاگین های غیر استاندارد در وب سایت خود بپرهیزید . پلاگین بیشتر مساوی است با مصرف بیشتر و سرعت کمتر.
  از سئو توقع معجزه نداشته باشید . تولید محتوا و کیفیت پست ها تعیین کننده ترین عامل است.
 • در تمام پست ها و مطالب سایت یک لیک خارجی به یک وب سایت معتبر بدهید.
 • وجود حد اقل یک عکس و تصویر در هر ارسال برای بهبود سئو وردپرس الزامیست.
 • جذب ترافیک با استفاده از مهندسی اجتماعی و درک موضوعات مورد توجه مردم بر اساس نیاز های روز جامعه یک تکنیک سئو است.
 • تکرار مهم ترین کلمه کلیدی هر پست در عنوان و توضیحات سایت میتواند مفید واقع شود.
 • از ایجاد عنوان های تکراری که در پست های قبلی استفاده شده اکیدا خود داری کیند.
 • ایرادات گرفته شده توسط گوگل وبمستر تولز از html code های سایتتان را برطرف کنید.
 • کد های HTML و CSS سایت خود را تا حد امکان بر اساس استاندارد های W3 ولید کنید.
 • صفحه اصلی سایت شما نباید شلوغ باشد . طراحی سایت باید ساده و شیک باشد.
 • از دامنه های کوتاه و معنی دار استفاده کنید.

علاوه بر خدمات ارائه شده در قسمت سئو سایت و سئو رایگان ، خدمات تخصصی سئو مختص سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز به صورت رایگان به هموطنان عزیز و دارندگان وب سایت های مبتنی بر وردپرس ارائه خواهد شد . توجه داشته باشید که وب سایت شما باید حد اقل امکانات از نظر هاست و کیفیت سرور را دارا باشد و در غیر این صورت هر گونه تلاش بیهوده است . در ادامه به بخشی از خدمات رایگان سئو وردپرس اشاره خواهیم کرد :

 • نصب و کانفیگ پلاگین و افزونه سئو وردپرس Yoast یا افزونه All in one seo pack وردپرس به صورت کاملا حرفه ای و متناسب با نیاز های وب سایت شما یکی از اصلی ترین خدمات سئو وردپرس می باشد که به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت . به خصوص پلاگین Yoast در صورت کانفیگ صحیح قادر خواهد بود تا بازدهی وب سایت شما را ۱۰۰% افزایش داده و سبب افزایش رتبه و ترافیک وب سایت شما شود .
 • ساخت و تولید نقشه سایت وردپرس برای گوگل تا لینک های وب سایت شما همواره به ساده ترین شکل ممکن در اختیار روبات ها و کراولر های گوگل قرار بگیرد . ساخت نقشه سایت به صورت حرفه ای ، تاثیر بسزایی در سئو سایت و افزایش پیج رنک و ترافیک وب سایت شما خواهد داشت ، با ثبت نقشه سایت در Google Webmaster Tools ، سرعت ایندکس شدن صفحات وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل بسیار سریع تر خواهد شد .
 • سئو کردن تصاویر و بهینه سازی عکس های وب سایت وردپرسی شما برای ایندکس شدن در گوگل و سایر موتور های جستجو.
 • ساخت پیوند یکتا و permalink حرفه ای برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس ریدایرکت کردن لینک های قدیمی به روش ۳۰۱ برای جلوگیری از از دست دادن بازدید.(این کار فقط در زمانی انجام میشود که ساختار لینک های سایت وردپرس شما از نظر سئو مشکل جدی داشته باشد).
 • ساخت حرفه ای فایل robots.txt مخصوص سیستم مدیریت محتوای وردپرس و عدم ایندکس شدن بخش های بی ارزش سایت در گوگل.
 • سئو کردن قالب و بهینه سازی فایل های پوسته وردپرس بر اساس آخرین تکنیک های سئو و HTML.
 • ولید کردن پوسته و قالب وردپرس و بهینه سازی کد HTML قالب وردپرس.

سئو در وردپرس

از مطرح کردن درخواست سئو در بخش پشتیبانی آنلاین خود داری کنید و درخواست های سئو سازی رایگان وب سایت وردپرسی خود را به آدرس ایمیل [email protected] ارسال نمایید . به دلیل بالا بودن تعداد درخواست ها ممکن است پاسخ به درخواست سئو کردن رایگان سایت شما ، تا حداکثر ۴۸ ساعت به طول بیانجامد . پس از ارائه خدمات رایگان سئو و بهینه سازی وب سایت وردپرسی شما ، لینک کپی رایت کامپایلر با عنوان سئو در فوتر سایت شما اضافه خواهد .

اگر مشتری هاست حرفه ای و هاست پربازدید ما هستید میتوانید درخواست سئو وردپرس ، سئو جوملا ، سئو ویبولتین ، سئو پرستا شاپ برای ما ارسال کنید تا به صورت رایگان اقدام به سئو و بهینه سازی وب سایت شما نماییم . برای خرید هاست و سرویس میزبانی وب با شماره تلفن های ما و یا آدرس ایمیل [email protected] ارتباط برقرار کنید.

گروه کامپایلر

پاسخ به کلیه سوالات شما در زمینه وب هاستینگ و مدیریت سرور در انجمن کامپایلر

16 thoughts on “سئو وردپرس

  1. Babak Ajideh Post author

   سلام ، خیر
   به دلیل تعداد بالای درخواست های سئو رایگان از رائه خدمات رایگان سئو معذوریم . خدمات رایگان سئو و بهینه سازی وب سایت فقط شامل مشتریان هاست و میزبانی وب اشتراکی لینوکس کامپایلر میگردد

   Reply
 1. pardis

  سلام بنده سایتم روی هاست کروکی قرار داره .اگر هاست شما برای موتورهای گوگل بهتر عمل میکنه و سئوی بهتری داره میخوام ازتون میزبانی بگیرم. در ضمن بخاطر این تبلیغ سوی رایگانتونهم بود که تیکت زدم .برنامه های سئو هم دارم روی پنل وردپرس ولی زیاد بلد نیستم باهاشون کارکنم.

  Reply
  1. Babak Ajideh Post author

   سلام

   اگر هاستتون خوب کار میکنه نیازه به این انتقال نیست! خیر همچین هاستی که در خدمت سئو باشه اصلا وجود نداره . در ضمن اگر بخش قوانین رو بخونید صراحتا اعلام شده که سرویس مشتریانی که قوانین ایران رو به هر شکلی نقض کنند ساسپند میشه . با توجه به غیر قانونی بودن زمینه کاری شما ما از میزبانی سایتتون معذوریم

   موفق باشید

   Reply
 2. امیر

  سلام هنوز هم بصورت رایگان سایت وردپرسی رو سئو میکنید؟
  هزینه سئو چقدر میگیرد؟وقالب سایتم سئو و بهینه کنید مرسی

  Reply
 3. حامد

  سلام . من میخواستم میزبانی سایتم را به شما انتقال بدم و چون آشنایی زیادی ندارم میخوام کاملا بهینه سازی جهت سئو بشه . لطفا از طریق ایمیل پاسخ بدید و راهنماییم کنید و هزینه کلی را اعلام کنید

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *